Foto

Muž si prořízl o sklo tepnu na ruce

Za život vděčí bleskurychlému zásahu dopravních policistů

10. srpna 2018 09:14 , aktualizace 09:29

Záchranáři Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     V pondělí 6. srpna před půl devátou ráno přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení vyděšené ženy, že si její muž uřízl ruku a že je nejspíš mrtvý. 
     Na místo do Horšovského Týna byli ihned vysláni policisté a ostatní záchranáři s tím, že nejblíže byla hlídka policistů Dopravního inspektorátu, která přijela na místo dokonce pouhou minutu po oznámení.
    Oznamovatelka již čekala před domem a zavedla je na zahradu za dům, kde se nacházel zraněný muž. Policisté zjistili, že osmašedesátiletý muž má proříznutou tepnu na pravé ruce, ze které stále stříkala krev. Vedle muže se nacházely ručníky a lékárnička. Policisté zaškrtili ránu, pomocí ručníků ji stlačili a tím zastavili další krvácení. Muže se jim podařilo stabilizovat a probrat. Uvedl jim, že upadl ve skleníku a že se snažil něčeho zachytit. Přitom padl na skleněnou výplň, která praskla a prořízl si o ni ruku.
     Následně se na místo dostavili záchranáři s lékařem, kteří si pacienta převzali. Muž byl leteckou záchrannou službou transportován do nemocnice v Plzni a operován. 

     "Rozrušená žena poté policistům uvedla, že byla v šoku, když spatřila svého zraněného manžela. Běžela do domu pro lékárničku a ručníky. Kvůli šoku ze stříkající krve nevěděla, co má dělat. Zavolala tedy na číslo tísňové linky, na které si jako první v daný okamžik dokázala vzpomenout - na číslo 158," popsala tisková mluvčí policie. 
     Žena na místě mnohokrát zasahujícím zdravotníkům a policistům děkovala za pomoc při záchraně života jejího manžela. 

     Policisté pprap. Jaroslav Hájek a prap. Jiří Tichota prokázali duchapřítomnost a statečnost a svým okamžitým a profesionálním jednáním a poskytnutím první pomoci zachránili muži život. Za to si zaslouží respekt a velké poděkování!

Foto: PČR
Úvodní foto ilustrační

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.