Aktuálně Foto

Záchrana života v tramvaji

Muži se zastavilo srdce, měl však obrovské štěstí na spolucestující

čtvrtek 25. dubna 16:50 , aktualizace 23:59

Záchranáři Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych


      Dnes před čtvrtou hodinou odpoledne došlo v zastávce Sady pětatřicátníků v Plzni ve voze tramvaje linky číslo 4 jedoucí směrem na Lochotín ke kolapsu starého muže. Muž se podle informací z místa bezvládně sesul k zemi, nedýchal a během pádu si ještě rozbil hlavu.
     Muž měl ale štěstí v neštěstí, v tramvaji mimo jiné cestovala lékařka, policejní lékař a dva policisté v civilu. Tito mužovi spolucestující okamžitě zahájili první pomoc a zároveň přivolali záchrannou službu.
     Na místo jako první dorazila hlídka dopravních policistů, kteří se také okamžitě zapojili do resuscitace muže a všichni v ní pokračovali až do příjezdu záchranářů, kteří výborně započatou resuscitaci převzali a následně muže transportovali do nemocnice.
     "Na místě zasahovaly naše posádky RV a RZP. Asi osmdesátiletého muže jsme s poruchou vědomí, ale dýchajícího, transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín. Můžeme tedy říct, že se jednalo o úspěšnou první pomoc, za kterou bychom jak spolucestující, tak zasahující policisty v roli First responderů rádi pochválili," řekla nám tisková mluvčí záchranné služby.
     Tramvajová doprava byla po dobu zásahu zastavena, v současné chvíli je již provoz obnoven.


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.