Opilý muž vyhrožoval s nožem družce i strážníkovi

Útočníka zadrželi policisté

3. ledna 2018 13:58 , aktualizace 14:01

Alkohol Městská policie Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V pondělí 1. ledna kolem druhé hodiny v noci v Klatovech v bytovém domě muž nejdříve slovně, a poté fyzicky napadl svoji družku, které vyhrožoval újmou na zdraví. Poté muž vykřikoval, že se zabije, vzal do ruky kuchyňský nůž a opakoval své výhrůžky.
     Na místo se dostavili strážníci městské policie, ale muž na jejich opakované výzvy, naopak začal vyhrožovat i jednomu ze strážníků. Útočník také strážníkovi vyhrožoval újmou na zdraví. Až po chvíli nůž odhodil.
     Přivolaní policisté muže zadrželi a převezli do policejní cely.
     "Podezřelý muž i poškozená se podrobili dechovým zkouškám, kdy přístroj u obou naměřil přes jedno promile alkoholu.
     Muž vzbudil důvodnou obavu o život a zdraví ženy i svými výhrůžkami s cílem působit na výkon pravomoci úřední osoby, kdy strážník byl ve službě a plnil své povinnosti.
    Od komisaře z oddělení obecné kriminality převzal v úterý 2. ledna letošního roku usnesení o zahájení trestního stíhání čtyřicetiletý muž z Klatov, který byl obviněn ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Dále policisté muže z obydlí vykázali na dobu deseti dnů,"
uvedla tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační


     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.