Muž vyloupil osm domů v šesti obcích

Způsobil škodu za dvě stě tisíc korun

pátek 12. ledna 12:37

Vazba Vloupání

Partner článku – Delta Plzeň

     Osm vyloupených rodinných domů v šesti obcích, takové je skóre pachatele vloupání, ke kterým došlo od loňského dubna do začátku letošního ledna. Zloděj násilím vnikl do domů v obcích Dlouhá Ves, Mochtín, Janovice nad Úhlavou, Petrovice u Sušice, Bolešiny a Habartice, kde kradl finanční hotovost, hodinky a šperky. Celková škoda byla vyčíslena na 202 tisíc korun.
     Jeho řádění ale učinili přítrž kriminalisté Služby kriminální policie a vyšetřování z Klatov, kteří pachatele vypátrali.
     "Dne 10. ledna zahájili kriminalisté trestní stíhání jednačtyřicetiletého muže z Horšovského Týna, kterého obvinili ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, krádež a poškození cizí věci. Kriminalisté spolu se spisovým materiálem státnímu zástupci podali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval, a tak je obviněný stíhán vazebně. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na pět let," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.