Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Muž zkolaboval v podchodu

Bezvládného mladého muže resuscitovali strážníci

15. listopadu 2022 10:36 , aktualizace 10:49

Drogy Městská policie Záchranáři Záchrana života

     Včera v půl čtvrté odpoledne bylo na linku městské policie oznámeno, že v podchodu Centrálního autobusového nádraží Plzeň leží muž, který je pravděpodobně v ohrožení života. Na základě tohoto oznámení byla na místo okamžitě vyslána hlídka strážníků ze služebny Bory.
     "Strážníci k podchodu dorazili do tří minut. Bezvládně ležící muž nedýchal a neměl hmatatelný puls. Jeden z dvojice strážníků okamžitě zahájil jeho resuscitaci s nepřímou masáží srdce a volal linku 155, druhý z členů hlídky mezitím spěchal do služebního vozu pro zdravotnický batoh a defibrilátor. V tu chvíli se dostavila na místo také další motorizovaná hlídka, která kolegu při náročné resuscitaci vystřídala a pokračovala v ní za současného použití ambuvaku," popsala tisková mluvčí městské police.

     Strážníkům se u bezvládného muže podařilo částečně obnovit dýchání, ale jen na okamžik a krátce nato, co strážníci provedli na pokyn TANRU kontrolu životních funkcí, došlo k opětovné zástavě dechu.
     Strážníci dál pokračovali v oživování až do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby. "U muže se po prováděné resuscitaci podařilo strážníkům obnovit srdeční činnost a záchranářům následně i dýchání. Zdravotnickou záchrannou službou byl z místa muž transportován na oddělení Emergency již při vědomí," uvedla tisková mluvčí strážníků.

     "Muž narozený v roce 2000 měl po nitrožilní aplikaci drogy a předávkování se poruchy dechu i srdečního rytmu. Po prvotním ošetření byl transportován na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," doplnila tisková mluvčí záchranářů. 
      Dle všeho si muž do žíly aplikoval vývar z opiátových náplastí. 

Foto ilustrační z podobného případu v Plzni

Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.