Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Reklama

Pozor na riziko požárů klimatizací

Dodržujte tři preventivní zásady, abyste zabránili neštěstí

Autor: Reklama pátek 15. března 09:48 , aktualizace 10:56

Reklamní sdělení

     Klimatizační jednotky jsou nezbytnými zařízeními v mnoha domácnostech a budovách, zvláště v horkých letních měsících a někteří pomocí nich naopak i vytápějí, třeba během prvních jarních nebo podzimních týdnů, než začnou plně využívat běžné vytápění.
     Všichni uživatelé by ale stále měli brát v potaz, že nesprávná instalace nebo nedostatečný servis klimatizačního systému může vést ke zvýšenému riziku vzniku požáru.

     Odborníci z naší partnerské firmy Klimahome proto doporučují dodržovat následující tři zásady, které spolehlivě pomohou předejít jakémukoliv problému a minimalizovat riziko požáru téměř až na nulu:

Profesionální montáž

     Základním pilířem k bezpečnému provozu klimatizační jednotky je profesionální montáž. Neodborná a zanedbaná instalace může vést k řadě potenciálních problémů. Při neodborné instalaci může dojít k přetížení elektrického systému nebo nesprávnému odvodnění kondenzátu, který by mohl způsobit únik vody do elektrických komponentů. Vždy si raději vyberte specializovanou firmu, která má všechny potřebné znalosti, dovednosti a certifikáty pro správnou instalaci a připojení klimatizace.

Volba osvědčené značky

     Dalším doporučením je výběr osvědčené a kvalitní značky klimatizací. Partnerská firma Klimahome na základě svých zkušeností doporučuje především českého výrobce Acond, který vyrábí klimatizace i tepelná čerpadla. Osvědčené značky mají vyšší standardy kvality i bezpečnosti a jejich produkty jsou odborně testovány a certifikovány.

Pravidelný servis –⁠ 1x za rok

     Poslední a skoro nejdůležitější radou je pravidelný servis klimatizace, který je klíčem k udržení jejího bezpečného a efektivního provozu. Během odborného servisu jsou kontrolovány elektrické komponenty, filtry a další důležité části klimatizace. To umožňuje odhalit a řešit potenciální problémy, které by mohly způsobit požár. Pravidelný servis by měl být prováděn alespoň jednou ročně odbornými techniky.

     Váš čas věnujte především výběru té správné montážní firmy. Vaše problémy s údržbou i potenciálním požárem by pak měly být minimální. Správná instalace od profesionálů, pravidelný servis a volba osvědčené značky jsou základními kroky k minimalizaci tohoto rizika.