Foto Video

Muže ze střechy musela sundat policie a hasiči

Postavil se exekutorovi, pak se zabarikádoval a nakonec vylezl demonstrovat na střechu domu

úterý 16. července 17:12 , aktualizace 17:52

Hasiči

Partner článku – Prestol Holding


     Včera před polednem došlo v Kozolupech k mimořádné události, kdy muž odmítal nechat zbourat svoji zadluženou nemovitost, která svým stavem delší dobu vážně ohrožuje sousední stavby. Jde o dlouhodobý spor, ve kterém muž soustavně již několik let ignoruje výzvy obce i nařízení Stavebního úřadu k nápravě a zajištění svého domu.
     "Demolice je důsledkem několika jednání se stavebním úřadem na základě opakovaných stížností sousedů na stav domu, který ohrožuje okolní stavby. Stavební úřad nakázal demolici objektu a toto rozhodnutí finálně potvrdil i soud," uvedla nám starostka obce Ing. Michaela Opltová.
     Podle místních jsou s mužem dlouhodobé problémy všeobecně. O dům se prý nestará a i jinak sousedům mírně řečeno znepříjemňuje život, například dlouhodobým napadáním jejich psů přes plot slzným sprejem či kameny. Jeho dům je zase v takovém stavu, že padající kusy rozpadajících se zdí ohrožují všechny okolo.

Výkonu soudního rozhodnutí bránil

     Včera před jedenáctou hodinou dopoledne soudní exekutoři jakožto vykonavatelé rozhodnutí soudu společně s demoliční firmou a vzhledem k problémovosti majitele domu i v doprovodu policisty dorazili na místo, následně byl majitel domu poučen o výkonu nařízené demolice.
     Muž ovšem toto rozhodnutí odmítl přijmout, začal být agresivní a exekutorům i dělníkům začal nadávat. Poté se muž pokusil v domě zabarikádovat, kdy vstupní dveře například přivázal kurtou a ještě zaklínil pračkou. Na místo byla proto vyžádána součinnost dalších policistů, jejichž přítomnost muže zdánlivě uklidnila.
     "Muž z místa odešel s tím, že jde podat trestní oznámení, ale zezadu vlezl nejprve do krovu a poté až na střechu, kterou odmítal opustit a na které proti výkonu soudního rozhodnutí protestoval," popsala tisková mluvčí policie děj na místě.
     K těžko přístupné stavbě tak museli být přivoláni i hasiči, včetně výškové techniky ze stanice Plzeň Košutka a byl povolán i policejní vyjednavač. Ještě před jeho příjezdem se však policistům ve spolupráci s hasiči podařilo muže uklidnit, vstoupit na střechu a společnými silami muže zajistit. Ten byl potom v poutech převezen na policejní oddělení.
     V současné chvíli probíhá demolice a odklizení přístavku a vyklízení domu, aby bylo možné ho zřejmě ve středu strhnout úplně.


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost