Muž zbil a znásilnil teprve sedmnáctiletou dívku

Dnes se u soudu rozhodovalo o vazbě 31letého muže

8. srpna 2018 17:18 , aktualizace 18:22

Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Bohužel musíme informovat o jednom z nejhorších činů, které lze spáchat, tedy o znásilnění. Dle našich zákonů je znásilnění označované jako zločin, patří k těm nejzávažnějším trestným činům a zvláště pak, když se ho muž dopustil dokonce na mladistvé dívce.

     Na přelomu června a července v brzkých ranních hodinách šla po ulici Západní v Karlových Varech 17letá dívka, kterou začal pronásledovat neznámý muž.
     Když bylo dívce jasné, o co muži dle všeho jde, začala volat o pomoc a utíkat zpátky směrem do centra. Muž jí však doběhl, napadl a zatlačil do výklenku domovního vchodu. Zde jí, aby nemohla křičet o pomoc, ucpal rukou ústa a poté jí, i přes její aktivní odpor, začal strhávat oblečení a roztrhl jí i spodní prádlo.
     Dívka bojovala a málem i zvítězila, do muže strčila tak silně, že ztratil rovnováhu, čehož dívka využila a snažila se znovu utéct.
     Pachatel bohužel dívku znovu chytil, odtáhl jí tentokrát až za roh domu a srazil jí k zemi. Když muž viděl, že statečná dívka bude bojovat do konce, vzdal to a pouze si rozepnul kalhoty, nad dívkou se uspokojil a z místa utekl.
    Vyděšenou dívku pak na místě nalezli její přátelé, kteří společně s ní zavolali na policii.

    "Karlovarským kriminalistům se podařilo 31letého muže vypátrat a zadržet. Zahájili s ním trestní stíhání jako obviněného ze spáchání zvlášť závažného zločinu Znásilnění. Poté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby, který akceptoval," uvedla tisková mluvčí policie. 

     My doplníme, že dnes odpoledne soud návrh státního zástupce akceptovat a muže do vazby poslal. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.