Foto

Na Americké se to pralo, šňupal se koks a opět zazněla střelba

Pachatel skončil v cele, plynovku zajistili policisté a hrdina utekl

27. října 2018 13:25 , aktualizace 20:20

Drogy Napadení Zbraně

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     V noci na dnešek měli policisté napilno a opět šlo převážně o Americkou třídu v Plzni. Jako každý víkend to spousta lidí přehnala s alkoholem, takže záchytka hlásila plnou obsazenost již před desátou večer. Nejhůře dopadl cizinec narozený v roce 1973, který byl nalezený zraněný před Big Burgerem a v bezvědomí. Na pomoc mu přispěchala hlídka policie, která na místo přivolala záchranáře. Ukázalo se, že muž to přehnal s konzumací alkoholu a zřejmě se zranil sám. Záchranáři ho museli po nezbytném ošetření na místě transportovat do nemocnice.

     Asi o hodinu později následovala rvačka dvou mladých a značně rozhněvaných mužů v horní části Americké. Ten, který podle svědků vše vyprovokoval, si svlékl a odhodil bundu i tričko, zřejmě aby vypadal drsněji. Tímto hrdinským činem sice vystavil na odiv svůj dětský hrudníček, ale v bitce mu to moc nepomohlo, soupeř mu totiž první ranou rozbil nos a tím bitku ukončil. Zraněnému chlapci přihlížející slečny omyly nos mattonkou a mladík nakonec ještě zjistil, že mu mezitím kdosi odcizil bundu i s mobilním telefonem.

     Zřejmě k nejvážnějšímu a nejzamotanějšímu případu došlo po čtvrté ráno. Před jedním z podniků v Martinské začal muž údajně vyhrožovat přítomným ženám pistolí, kterou kolem sebe nejdříve máchal a pak z ní i vystřelil. Na ozbrojeného muže měli zaútočit svědci, kterým se podařilo útočníka odzbrojit, začali se o zbraň přetahovat a během toho zazněly další výstřely. Konflikt a tahanici o zbraň nakonec ukončil pořádný kopanec do hlavy, který útočník obdržel od mladého muže.
     Policistům se později podařilo útočníka i zbraň zajistit. Ukázalo se, že zajištěná zbraň je naštěstí pouze plynovka a podezřelý je pod značným vlivem alkoholu.
     Aby se vše ještě řádně zkomplikovalo, mladý muž, který se útočníkovi postavil, se vyděsil a z místa utekl ve strachu, že muže asi zabil. Během útěku dostal mladík skvělý nápad si šňupnout zřejmě kokainu, takže se dostavila nervozita a panické stavy. Viděl ve všech lidech v okolí policisty, kteří ho jdou zatknout za domnělou vraždu.
     Mladý muž se schovával až do rána a pak se ozval naší redakci s tím, že neví co má dělat. My pro muže zajeli na domluvené místo, uklidnili ho a převezli na obvodní oddělení policie, kde nyní mají policisté plné ruce práce s tím vše řádně objasnit.
     Vzhledem k tomu, že další z aktérů tohoto příběhu během noci utekl až k náplavce, ráno jí prohledával psovod a hledal další důkazy.
     Připravujeme video a tomuto případu se nadále budeme věnovat.

Slíbené pokračování je zde:

Alfa samec vyhrožoval ostatním zastřelením

Alfa samec vyhrožoval ostatním zastřelením

27. 10. 2018, 19:21, aktualizace 28. 10. 2018, 02:59

Policisté rozmotali případ ranní střelby plynovkou v centru Plzně


     

     

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.