Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Na Americké třídě opět udeřil žhář

Kontejner dohasili hasiči, pachatele zadrželi strážníci

     Včera po sedmé hodině večer vyjížděly hlídky městské policie k oznámení o osobě zapalující kontejner na tříděný odpad na křižovatce ulic Americká a Pařížská.
     "Když dorazili strážníci k místu, kontejner už hořel. Bylo proto nutné zbránit větší škodě na majetku, takže strážník odsunul hořící nádobu od ostatních a pokusil se oheň uhasit hasicím přístrojem ze služebního vozidla. Požár poté dohasili přivolaní hasiči," popsala tisková mluvčí strážníků. 

     Mezitím se operačnímu strážníkovi s pomocí záběrů z městského kamerového systému podařilo ustanovit možného žháře a zmonitorovat jeho pohyb. Hlídka strážníků pak podle jeho pokynů podezřelého muže zadržela v Goethově ulici.
     "Osmadvacetiletý muž se k zapálení kontejneru přiznal. Provedená dechová zkouška u muže prokázala přítomnost 2,88 promile alkoholu v dechu, noc proto strávil střízlivěním v protialkoholní záchytné stanici," uvedla mluvčí strážníků s tím, že celá věc bude postoupena k dořešení Komisi pro projednání přestupků ÚMO Plzeň 3. 

     S hořícími odpadními a sběrnými kontejnery se hasiči potýkají relativně často nejen v Plzni, ale i v celém kraji. Aby ale kontejnery hořely pravidelně a opakovaně na tomtéž místě již tak obvyklé určitě není.
     Na stejném místě jako tento případ proběhla série zapálení kontejneru již v letos na jaře, kdy zde kontejnery hořely v podstatě pravidelně několik týdnů, vždy ve večerních hodinách.

     Ve třech případech museli na tomto konkrétním místě zasahovat hasiči. "V tomto prostoru jsme u hořícího kontejneru zasahovali 11. března, 28. března a 3. dubna," uvedl nám tiskový mluvčí hasičů s tím, že ve všech třech případech šlo o požár se škodou kolem sedmi tisíc korun a při žádném z nich naštěstí nedošlo ke zranění osob.

     Podle našich informací ale na tomto místě i v jeho blízkém okolí hořelo již minimálně šestkrát. Případem se proto zabývá policie a odbor životního prostředí. 

Foto MP, HZS a KP

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.