Na Boží hod zaútočil nožem na vlastního bratra

Útočníka odzbrojili příbuzní a zadrželi policisté

27. prosince 2017 14:19

Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Vánoční svátky hned o Božím hodu skončily nešťastně pro dva bratry v Sokolově. V bytě rodičů se nejprve pohádali a jejich rozepře vyústila až v napadení. Jeden z mužů se chopil nože a chtěl s ním svého o pět let staršího bratra bodnout.
    Tomu se pokusil zabránit příbuzný bratrů, ale útočník ho odstrčil a znovu zaútočil nožem na bratra, kterého měl říznout do tváře a do hlavy. Nůž se poté příbuzným podařilo agresivnímu muži vytrhnout z ruky a ten z místa utekl.
     "Na místo byla vyslána policejní hlídka, která po chvíli podezřelého muže zadržela. Věc si převzala Služba kriminální policie a vyšetřování v Sokolově a ještě téhož dne bylo zahájeno trestní stíhání pětadvacetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu Těžké ublížení na zdraví spáchaného ve stádiu pokusu. Po provedených úkonech byl muž umístěn do policejní cely," uvedla k případu tisková mluvčí policie a dodala, že policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl akceptován. Během dnešního dne bude soudce rozhodovat o uvalení vazby na obviněného.
     V případě odsouzení může být u soudu potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.