Foto

Tragický večer pro čtyřkolkáře - Aktualizujeme!

Jeden muž je mrtvý a druzí dva o život bojují - jde o dvě různé, velmi vážné nehody

čtvrtek 25. dubna 21:24 , aktualizace pátek 26. dubna 19:13

Nehody Záchranáři

Partner článku – ZOXO

     Dnes v podvečer došlo u Bochova, u odbočky na Hlinky, k dopravní nehodě kamionu, osobního auta a čtyřkolky. Čtyřkolka, na které cestovali dva muži, začala ihned po nehodě hořet. Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky a také vzlétl vrtulník LZS.
     "Při nehodě jedna osoba na místě podlehla zraněním a další osoba byla těžce zraněna, silnice je zcela uzavřena v obou směrech," uvedl mluvčí policie.
     Zemřel jeden z jezdců na čtyřkolce, druhý utrpěl těžké popáleniny a vrtulník ho transportoval do Prahy do popáleninového centra Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Aktualizace:

    Včera v podvečer jsme informovali, že u Bochova, u odbočky na Hlinky, k dopravní nehodě kamionu, osobního auta a čtyřkolky. Čtyřkolka, na které cestovali dva muži, začala ihned po nehodě hořet. Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky a také vzlétl vrtulník LZS. 
     Bohužel na místě zemřel jeden z jezdců na čtyřkolce, druhý utrpěl těžké popáleniny a vrtulník ho transportoval do Prahy do popáleninového centra Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.
     "Na místě nehody zasahovaly tři jednotky hasičů společně se záchrannou službou, leteckou záchrannou službou a policií. Po nehodě začala čtyřkolka hořet a plameny ji zcela zničily. 
     Hasiči na místě dohasili hořící čtyřkolku a asistovali při ošetření zraněných osob. Jedna osoba ze čtyřkolky zemřela na místě, druhou osobu s vážným zraněním transportoval do nemocnice přivolaný vrtulník, prostor pro přistání letecké záchranné služby zajistili hasiči přímo u místa nehody. Hasiči zároveň zlikvidovali únik provozních kapalin na silnici a osvětlovali místo události pro potřeby policie. Provoz v místě nehody byl v obou směrech uzavřený, obnovený byl po jedenácté hodině v noci,"
 uvedl nám mluvčí hasičů.
     "Poblíž Bochova mělo dojít ke střetu osobního automobilu se čtyřkolkou, která po nárazu začala hořet. Vozidlo se poté ještě mělo střetnout s v protisměru jedoucím nákladním automobilem. Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření," uvedli policisté.

Foto: HZS

    Zhruba ve stejné době došlo k vážné havárii mezi Dobříkovem a Branišovem na Domažlicku, kde řidič se čtyřkolkou narazil do stromu. Na místo opět vyjely všechny záchranné složky, a protože řidič utrpěl velmi vážná zranění a byl v bezvědomí, znovu vzlétl vrtulník LZS.
     "Muž ročník 1986 byl v kritickém stavu se zajištěnými dýchacími cestami transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín leteckou cestou," uvedla tisková mluvčí záchranné služby.
     "Dechová zkouška na alkohol u řidiče vzhledem ke zranění nebyla možná, byly vyžádány odběry krve" doplnila tisková mluvčí policie. 

Aktualizace:

    Dnes přinášíme podrobnosti o druhé z těchto nehod, po které skončil řidič v kritickém stavu v nemocnici.
    Po páté hodině odpoledne jel řidič se čtyřkolkou Camoto a při sjíždění klesání v levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost, vyjel vpravo mimo silnici, kde pravou stranou čtyřkolky zachytil o sloup veřejného osvětlení a poté narazil do dvou třešní rostoucích v silničním příkopu.
    Řidič při havárii utrpěl velmi vážná zranění, se kterými byl letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín.
    Podle tiskové mluvčí policie byla čtyřkolka bez přidělené registrační značky a třiatřicetiletý muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění.
    Dechová zkouška na alkohol nemohla být vzhledem ke zranění muže provedena, podle místních měl ale před jízdou pít.
    Podle našich informací je muž stále v kritickém stavu. Policie se případem dále zabývá.

Foto: PČRZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.