Foto

Na hlavním nádraží upadla seniorka - okamžitě ji okradli!

Hlavní vlakové nádraží v Plzni je již kriminalitou vyhlášené, ale tento případ je svou obludností výjimečný i zde

9. července 2021 14:39 , aktualizace 15:17

Krádež Pátrání

Partner článku – Mraknet

     Hlavní vlakové nádraží v Plzni je už drobnou kriminalitou či obtěžováním cestujících povalujícími se bezdomovci vyhlášené, strážníci nebo policisté tam zasahují prakticky denně, ale tento případ je svou obludností výjimečný i zde.

    Včera krátce před osmou hodinou ráno se osmašedesátileté seniorce během jízdy na eskalátoru udělalo nevolno, po vystoupení z pojízdných schodů upadla na zem, uhodila do hlavy a zůstala bezvládně ležet. Prakticky okamžitě přispěchala zatím neznámá lidská hyena a ležící babičku okradla o peněženku i osobní doklady.
     Seniorce poskytl první pomoc třiapadesátiletý muž, který vyjel po stejném eskalátoru jako poškozená a nahoře ji uviděl ležet na zemi. Tento pohotový svědek okamžitě přivolal záchranáře a společně s pracovníky ostrahy vlakového nádraží ženu dovedli k sanitce.
     Teprve v sanitce, když záchranáři chtěli doklady, seniorka zjistila, že nemá peněženku a na místo byla přivolána policejní hlídka, která se vzniklou událostí začala intenzivně zabývat. Svědek, který paní pomohl, bohužel zloděje nezahlédl.
     Mluvčí policie nám potvrdila, že se policisté z obvodního oddělení Plzeň-střed výše uvedeným případem intenzivně zabývají a po pachateli pátrají. Policisté v současné době vyhodnocují kamerové záznamy a velmi by uvítali Vaše případné svědectví. "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádež a neposkytnutí pomoci. Pachatel se tohoto jednání dopustil i přestože věděl, že je poškozená v ohrožení života a jeví známky vážné poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění a neposkytl jí potřebnou pomoc, ač tak mohl učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného," uvedla na závěr mluvčí policie.

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.