Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Policisté v souvislosti se včerejším fotbalem řeší nejen rvačky na hrací ploše, ale i v ulicích a také propagaci nacismu

Na hrací ploše Doosan Areny museli zasahovat těžkooděnci - aktualizováno

Autor: Karel Aleš čtvrtek 23. května 10:36 , aktualizace 10:36

Fanoušci Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – G.O.A.T.


     Na fotbalovém utkání finále MOL Cupu mezi domácím týmem FC Viktoria Plzeň a hostujícím AC Sparta Praha, které včera od šesti hodin večer proběhlo v Doosan Areně v Plzni musela zasahovat policie.

     Zatímco přesun fanoušků, kterých z tábora hostujícího týmu dorazilo do Plzně přibližně 1500, na stadion proběhl bez větších problémů, první incidenty musela policie řešit krátce po začátku zápasu.
     "Hned na počátku utkání došlo k použití pyrotechniky v prostorách tribuny stadionu. Tímto přestupkovým jednáním se zabýváme," uvedla tisková mluvčí policie.


     K výrazně horšímu incidentu pak došlo po závěrečném hvizdu, kdy na hrací plochu vtrhli fanoušci poražené Viktorky následovaní svými sparťanskými protějšky a došlo k bitce, kterou musel ukončit zásah policie. Hráči i realizační týmy tak museli z plochy utéct. Fanoušci se krom vzájemného napadání zmocnili i židlí pro fotografy, které začali po sobě i po policistech házet. Jedna z židlí zasáhla v přímém přenosu i stanoviště komentátorů.
     "S ohledem na skutečnost, že se pořadatelské službě nepodařilo zabránit vstupu fanoušků obou týmu na hrací plochu, museli jsme s ohledem na obnovení veřejného pořádku, zmírnění eskalace a zabránění vzájemného napadání fanoušků obou týmu vstoupit na hrací plochu. Několik osob, které na policisty útočily, jsme přímo na hrací ploše omezili na osobní svobodě," sdělila mluvčí policie.

     "Dění před samotným utkáním, v jeho průběhu i po jeho ukončení budeme vyhodnocovat, a to i z kamerových záznamů, abychom zjistili veškeré případy protiprávního jednání," doplnila mluvčí policie.

Aktualizace:

     Policie se dále zabývá děním v souvislosti s finále MOL Cupu, kdy krom dění na stadionu museli policisté řešit i množství potyček a rvaček v ulicích Plzně po skončení utkání.

     Mluvčí policie nám zároveň také potvrdila, že přijali oznámení na možném spáchání trestného činu podle § 403 Založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka jedním z fanoušků, který se pohyboval na hrací ploše.

     Muž totiž má na tričku znak Totenkopf což znamená německy "umrlčí lebka" a během druhé světové války šlo o znak používaný nechvalně známými jednotkami Waffen SS. Dále tam má nápis Der Stürmer, což byl nacistický týdeník vydávaný Juliem Streicherem do konce druhé světové války. Po válce byl označen za mimořádně antisemitský a Streicher byl v norimberském procesu odsouzen k trestu smrti a popraven.

Foto: iDnes, čtenáři

G.O.A.T.

Naše realitní kancelář je tady, abychom vám pomohli uskutečnit vaše sny o novém bydlení. S mnohaletými zkušenostmi na trhu s nemovitostmi jsme se stali spolehlivým partnerem pro prodej, pronájem a správou nemovitosti.