Před démony skákal ze střechy na střechu

Českému Spidermanovi teď hrozí až tři roky vězení

úterý 21. září 12:31 , aktualizace 12:42

Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

     Několik měsíců trvalo vyšetřování opravdu neobvyklého případu, o kterém mezi sebou policisté hovořili jako o "případu pavoučího muže". Tento případ ukazuje, kam až může vést užívání návykových látek.
     Vše začalo na začátku ledna v dopoledních hodinách. "Devětadvacetiletý muž z Chebu vstoupil do místního panelového domu a v obavě, že je někým pronásledován, se nezajištěným poklopem dostal na střechu domu. Zde chvíli lezl po střeše, pak slezl na balkón ve čtvrtém patře, kde začal ťukat na prosklené balkónové dveře a dožadoval se jejich otevření. Toho se ovšem nedočkal, tak vylezl zpět na střechu panelového domu," popsal tiskový mluvčí policie. Tím ale putování „pavoučího muže“ neskončilo, přeskočil totiž na střechu vedlejšího panelového domu a i zde slezl na balkón ve čtvrtém patře. "Zde otevřenými balkonovými dveřmi vešel do bytu a obyvatelku v pokoji poprosit o zavolání," doplnil mluvčí policie.
     Duchapřítomná žena v přítomnosti cizího muže, který se jí z ničeho nic objevil v obýváku nezpanikařila a zatímco předstírala, že volá na požadované číslo, vytočila linku 158. Policisté se na místo okamžitě vydali a po příjezdu muže schovávajícího se v pokoji zadrželi. Následně ho převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům, při kterých bylo mimo jiné zjištěno, že muž je pod vlivem pervitinu, jehož požití sám přiznal.

     Policisté ve věci museli počkat na znalecké posudky, mimo jiné i z oboru psychologie, a na jejich základě nyní kriminalisté zahájili trestní stíhání devětadvacetiletého muže z Chebu, kterého obvinili ze spáchání přečinu porušování domovní svobody. V případě prokázání viny hrozí muži, který již byl v minulosti několikrát pravomocně odsouzen hlavně za majetkovou trestnou činnost, trest odnětí svobody až na tři roky.

Foto ilustrační, jiný případ

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.