Foto

Na pumpu pro lup vyrazil s krumpáčem

Máte strach o svůj majetek? Tak tyto rady by pro vás mohly být cenné.

30. září 2018 12:34 , aktualizace 14:44

Vloupání

Partner článku – Delta Plzeň

    Bezpečnostní službě Tuebor GS se v noci z pátku na sobotu po jedenácté hodině objevila na monitorech pultu centralizované ochrany informace o narušení objektu čerpací stanice PASOIL u Tlučné.
     Operátor bezpečnostní služby na místo okamžitě vyslal výjezdové vozidlo. Tato čerpací stanice je naštěstí osazena kvalitním zabezpečovacím zařízením, které operátorovi poskytuje v aktuálním čase cenné informace. Operátor strážným ještě cestou tedy mohl sdělit, že pumpa je aktuálně zavřená, není tam obsluha, že na místě mohou očekávat pokus o vloupání a dokonce kudy se pachatel pokusil vniknout, i že se ještě nedostal dovnitř. 
     Strážní Tueboru na místo v krátké době dorazili a objevili v zadní části budovy díru, kterou se zloději pokoušeli prokopat skrz zeď. Pachatel se na místě již nenacházel, vyplašil ho zvuk sirény, která se aktivovala společně s odesláním zprávy o narušení objektu.
    Strážní objekt zajistili a předali policistům. Šetřením bylo zjištěno, že zloděj nejprve vystřihl otvor v mříži, strhal tepelnou izolaci a začali se prokopávat stěnou. To již ale odhalila čidla zabezpečovacího zařízení.

Tento případ dobře ukazuje, co vše je potřeba, aby zabezpečovací zařízení splnilo svůj účel na výbornou.

  • Výběr kvalitního zabezpečovací zařízení (set, který koupíte za pár tisíc v obchoďáku, není to nejlepší řešení)
  • Kombinace více druhů čidel (vnitřní, venkovní, tříšťák, pohybové, otřesové, laserová závora aj.)
  • Vždy dodržet pravidlo o vícestupňové ochraně. Hodně lidí šetří a má pouze detektor pohybu uvnitř objektu, což v praxi znamená, že pachatel v klidu zničí mechanickou zábranu - dveře či okno, je zaznamenán až uvnitř a poplach je vyhlášen pozdě. Dost často pak stihne utéct ještě před příjezdem bezpečnostních složek a i když je chycen, zůstává po něm značná škoda.
    Vícestupňová ochrana znamená, že pachatel je zaznamenán při překonání první překážky, je spuštěn poplach a pachatel narazí na druhou mechanickou překážku. V tomto případě téměř vždy úmysl vzdá.
  • Kombinace zabezpečovacího zařízení se sirénou. Pachatel je sice varován a většinou stihne utéct, ale škoda zůstává minimální. Prvořadým účelem zabezpečovací zařízení samozřejmě není chytat zloděje, ale chránit váš majetek.
  • Kvalitní montáž. Vždy se obraťte na specializovanou firmu, nejenže umí přišroubovat detektor na zeď, ale hlavně vidí to co vy ne. Umí odhadnout slabiny ochrany vašeho objektu i odhadnout kudy asi pachatel půjde. Snadno pak poradí, jak ochranu účinně vylepšit.
  • Správný výběr bezpečnostní služby. (Pokud chcete ušetřit, zabezpečovací zařízení může signál o narušení zasílat pouze na váš mobil, ale to je nedostatečné. Když vás ve tři ráno vzbudí telefon s výzvou, tak vzpamatovat se, rychle vstát, obléknout se a dojet na místo nemůžete stihnout včas. Pokud výjimečně přijedete včas, čeká vás značné riziko při setkání s pachateli, kteří mohou být ozbrojeni.)
    Bezpečnostní službu vybírejte dle tohoto klíče: Měla by být místní, fungovat delší dobu a mít dobré reference. Dále se u nich informujte, kolik objektů mají připojeno na PCO (čím víc tím líp), kolik mají nasazeno výjezdových vozů a jak velkou oblast vozy pokrývají (pokud mají jeden a pokrývají celý kraj, nezaručí vám dojezd včas)


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.