Pokus o vraždu na Slovanech - aktualizujeme

Muže s několika bodnými ranami v trupu našli zhrouceného na lavičce

neděle 24. října 18:12 , aktualizace 18:30

Cizinci Napadení Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical

     V pátek před devátou hodinou večer byl v Plzni na Slovanech na Mikulášském náměstí nalezen kolemjdoucím zhroucený krvácející muž. Na místo okamžitě vyjeli záchranáři a policisté. Bylo zjištěno, že cizinec utrpěl několik bodných ran do horní poloviny těla a po ošetření na místě byl ve velmi vážném stavu transportován do nemocnice.
     Policisté začali okamžitě intenzivně pátrat po útočníkovi, který muže zranil, a případ na místě si převzali krajští kriminalisté, kteří řeší ty nejzávažnější zločiny, včetně vražd. "Zabýváme se případem, kdy byl na lavičce v Plzni na Slovanech nalezen pobodaný čtyřiatřicetiletý cizinec," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policistům se pečlivou a intenzivní prací podařilo během krátké doby vypátrat podezřelou dvojici. "Při pátrání po pachatelích násilného trestného činu byly ještě v průběhu večera zásahovou jednotkou zadrženy dvě osoby cizí státní příslušnosti, a to pětatřicetiletý muž a jednadvacetiletá žena," popsala mluvčí policie s tím, že v současné době probíhají veškeré procesní úkony trestního řízení za účelem objasnění a určení právní kvalifikace případu.
     Dle vyjádření administrátorky Fakultní nemocnice Plzeň je pobodaný muž naštěstí již ve stabilizovaném stavu.

Aktualizace neděle 18 h:

     "Kriminalisté případ kvalifikovali jako zvlášť závažný zločin vraždy ve stádiu pokusu a pětatřicetiletý muž si z rukou vrchního komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání. Jednadvacetiletá žena byla propuštěna ze zadržení. Dnešního dne byl rovněž podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což soudce akceptoval," uvedla dnes v podvečer mluvčí policie. Policisté poté obviněného muže transportovali do Věznice Plzeň.

Foto ilustrační z obdobného případu na Mikulášském náměstí

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.