Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Vlastní mamince vyhrožoval nastartovanou motorovou pilou

Třiadvacetiletý muž se choval jako naprostý šílenec, napadal sousedy, svou matku, bratra i otčíma

Autor: Karel Aleš středa 14. února 02:16 , aktualizace 07:55

Alkohol Napadení Policie Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     K nepochopitelně agresivnímu útoku došlo v sobotu 3. února letošního roku v malé obci nedaleko Ostrova.

     Mladý muž se nejprve posilnil v místní restauraci a kolem půlnoci přišel k domu své matky, na kterou začal pořvávat, že jí údajně všichni sousedé pomlouvají. Poté se přesunul před rodinný dům sousedů, na které začal také křičet, přičemž se pokusil přelézt uzamčenou bránu, což se mu naštěstí nepovedlo.
     Majitel domu si však jednání muže začal natáčet na mobilní telefon, což útočníka rozčílilo ještě více a začal vyhrožovat fyzickým napadením celé rodině, která dům obývá. 

     Dosud by se celá událost možná ještě dala považovat za poněkud vyhrocené opilecké extempore, co ale následovalo překročilo veškeré meze.

     "Jednání třiadvacetiletého muže se pokoušela uklidnit jeho matka se svým manželem, otčímem útočníka, což se jim bohužel nepodařilo, protože je začal fyzicky napadat.
     V dalším fyzickém napadení mu zabránil syn muže, který byl napaden. Tomu se také podařilo svého otce z místa odvést,"
popsal nám situaci na místě mluvčí policie.

     "Útočník mezitím došel k vozidlu své matky, ze kterého vyndal motorovou pilu a nastartoval ji. Muž měl i několikrát přidávat plyn a vyhrožovat všem přítomným fyzickým napadením. Poté pilu vypnul a sednul si na příjezdovou pozemní komunikaci. Když si všiml přijíždějících policistů, začal utíkat," pokračoval mluvčí.

     Policisté ale muže ihned zadrželi a provedli u něj orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,05 promile. Následně byl muž převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Na místo bohužel museli vyjet i záchranáři, sedmašedesátiletý otčím útočníka totiž při napadení utrpěl zranění.

     "Policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování třiadvacetiletému muži z Karlovarska. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky," doplnil ještě mluvčí policie.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.