Video

Na záchranné službě představili modročervenou

Na záchrance se nezastavili a Martin s Víťou se málem umluvili

sobota 10. srpna 18:56 , aktualizace 23:29

Záchranáři

Partner článku – Autosalon Dajbych


     Dnes opět proběhl v hlavním sídle Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje na Klatovské třídě Den otevřených dveří. Zájemci se zde mohli seznámit se zdravotnickým operačním střediskem, veškerou technikou i vybavením a popovídat se samotnými záchranáři.
     Komentovanou více jak hodinovou prohlídkou provázel návštěvníky vedoucí útvaru ředitele Martin Brejcha. Prohlídka začala prezentací historie a současnosti ZZS skrze videa a audio záznamy. 

     Zmíněn byl například celkový počet ročních výjezdů záchranek v Plzeňském kraji, který činil za minulý rok více než sedmdesát tisíc. Taktéž proběhla debata na téma včasné dostupnosti budov, zejména panelových domů, v situacích kdy někteří obyvatelé zamykají na noc hlavní vchodové dveře a záchranáři pak na místě čekají dlouhé minuty, zatímco v domě bojuje někdo o život. V tomto směru Martin Brejcha důrazně apeloval na zvážení této činnosti ve spojitosti s komplikacemi během záchranných akcí. 

     Prohlídka následně pokračovala do prvního patra, kde se nachází dispečink, tedy místo kam míří všechna volání linky 155 z Plzeňského kraje. Tuto část prohlídky si převzal dispečer a mediální manažer ZZS s patnáctiletou zkušeností Víťa Sladký. 
     Jak během výkladu uvedl, každý den rukama tří dispečerů projde až tisíc telefonátů, z nichž ovšem jen zhruba 300 až 400 jsou vážná volání o pomoc. Ve zbylých případech se jedná i o takové dotazy, jako kde je nejbližší lékárna či zubní pohotovost.
      Poslední část prohlídky si opět převzal Martin Brejcha a v přízemí představil jak ředitelnu, či účtárnu tak i zázemí záchranářů, tedy šatny či denní místnost, kde záchranáři tráví čas mezi výjezdy. 
     Během naší návštěvy se nám Víťa s Martinem omluvili za své vysílení, jelikož prohlídky započaly ráno a končily až večer. 

     Venku na návštěvníky jako bonus čekaly vystavené záchranné vozy, z nichž dva již měly zcela nové červenomodré majáky. Záchranáři si od tohoto nového majáku, který přijde do praxe od příštího týdne, slibují vyšší viditelnost, zejména ve stížených povětrnostních podmínkách, jako je například mlha.

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.