Foto

Jsem Bárt a až vyrostu, budu vás chránit

Policejní štěně se seznamuje se základy služebního výcviku

čtvrtek 29. října 09:20 , aktualizace 09:30

Zvířata

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Na výkon policejní služby se pod vedením zkušeného psovoda a staršího zkušeného parťáka připravuje nová čtyřnohá posila.
     Policejní štěně Bárt je skoro tříměsíční německý ovčák, který byl vybrán z civilního chovu na základě vlastností svých rodičů, jejich předpokladů k výchově a dalších kritérií, které se při výběru posuzují. Jeho přípravu pro výkon služby dostal na starosti tachovský policejní psovod Petr Zifčák, který se mimo jiné i na psí předvýchovu zaměřuje. Přibližně rok a půl bude Bárt v jeho péči a poté, pokud nenastanou okolnosti, které by jej z výkonu služby vyloučily, jako například zdravotní komplikace, nesprávné reakce na určité situace, a podobně, bude připravený postavit se jako plnohodnotný čtyřnohý policejní parťák k noze psovoda a být mu při výkonu služby patřičnou oporou. Výcvik bude probíhat samozřejmě i nadále, je totiž nutné jeho naučené reakce, dovednosti a schopnosti rozvíjet a zvyšovat.
     V současné době Bárt potřebuje dostatek péče a pozornosti, což v podstatě znamená celodenní práci s ním. Zkušený psovod ho nyní učí základům výcviku, který probíhá formou hry. Kromě toho se policejní štěně musí také socializovat, což znamená, že si například zvyká na lidi, chůzi ve městě, chůzi po schodech, zvyká si také na další psy a chování mezi nimi.
     Jedním z jeho parťáků je v současné době také psí policejní „mazák“ Hektor, který se účastnil několika republikových soutěží a nominoval se i na mistroství světa. Připomeňme jen, že Hektor se může mimo jiné pyšnit opakovaným titulem Mistra republiky stopařů a titulem Mistra republiky obranářů.
     Bártovi přejeme, aby se mu štěněčí policejní práce dařila a v budoucnu, aby se z něj stal věrný a spolehlivý policejní parťák.

Foto PČR

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.