Video

Na zloděje je ho škoda, herec by byl lepší

Pořádnou ostudu a trest k tomu si nyní odnese recidivista z Chebu

9. října 2018 20:56 , aktualizace 21:01

Partner článku – Delta Plzeň


     Ne moc chytrý, třiadvacetiletý mladík z Chebu, si naplánoval ukrást bezpečnostní kamery, a proto v noci ze soboty na neděli 23. září vnikl na zahradu u rodinného domu. Mladý recidivista si zde vyhlédl několik, důležité poznamenat - bezchybně fungujících bezpečnostních kamer, které snímaly okolí rodinného domu. 
     "Zatímco majitel domu spal, tak se měl muž několik desítek minut pohybovat po jeho zahradě. Nejdříve se muž měl pokusit odcizit jednu z kamer, která se nacházela poblíž terasy, ale když se k ní dostával blíže, tak nalezl klíče. Ty měl následně zkoušet v zámku u dřevníku či místnosti na nářadí, ale ani do jednoho prostoru se nedostal. Poté se měl vrátit zpět k bezpečnostní kameře, kterou se pokoušel znovu odcizit, ale to se mu nepovedlo a kameru měl pouze poničit. Třiadvacetiletý muž se měl vzápětí pokusit odcizit další bezpečností kameru, ale i to mělo dopadnout stejně jako v prvním případě. Po nezdařilých pokusech měl muž pozemek opustit," popsal nešikovnost mladého muže mluvčí policie.
      Poškozených kamer si ráno všiml majitel domu, který okamžitě přivolal policii. Vzhledem k tomu, že bezpečností kamery nešikovného zloděje samozřejmě celou dobu natáčely, tak po prohlédnutí záznamu policisté okamžitě věděli, o koho se jedná.
     "Policisté následně muže zadrželi a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu Porušování domovní svobody a přečinu Krádež ve stádiu pokusu. V případě prokázání viny hrozí podezřelému trest odnětí svobody až na tři léta, jelikož byl za obdobný skutek v posledních třech letech již odsouzen," dokončil mluvčí policie.

     Samozřejmě, že za téměř pět let, co na Plzeňsku pracujeme, máme v archivu desítky videí nešikovných pachatelů. Zřejmě nejkomičtějším zlodějem je tento:

Řádně zfetovaný zloděj se do vloupání trochu zapekl 


     „Když jdete na vloupačku, nedávejte si předtím lajnu kvalitního pervitinu!“ tak takhle by měla znít základní rada všem začínajícím zlodějům.
     „Hrdina“ našeho videa z roku 2016 se přes nákladovou rampu vloupal do kanceláře oblíbené borské restaurace Flora a začal ji vykrádat. Mladík kancelář vykrádal rovných 40 minut! Pak naštěstí vstoupil zaměstnanec, kterému zmatený mladík vysvětlil, že vůbec není zloděj, že jen po sobě vše uklízí a pak vyskočil z okna.
     Přemíra pervitinu v jeho žilách totiž způsobila takzvaný „zápek“ a z vloupačky se tak stala regulérní groteska.Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.