Foto

Muž zaútočil autem na rodinu a srazil i tříleté dítě

Po lásce přišla nenávist, nebezpečné pronásledování a pak i útok

pondělí 16. září 18:00 , aktualizace 23:17

Napadení Vazba

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V pátek 13. září v podvečer nás čtenář upozornil na dopravní nehodu v Třemošné, kdy mělo kolem šesté hodiny na křižovatce Plaské a Americké ulice vozidlo Audi najet do rodiny s malinkatou holčičkou. Samozřejmě jsme na místo vyjeli.

Byl to záměrný útok

     V Třemošné jsme však zjistili, že zde dle všeho došlo k něčemu daleko horšímu. Dle svědků se totiž v žádném případě nejednalo o dopravní nehodu, ale o záměrné najetí vozem do rodiny.
     Podle těchto svědků šla žena, muž a asi tříletá holčička na dětském motocyklu Plaskou ulicí, když se přímo k nim přiřítilo tmavé Audi, které holčičku při zastavení srazilo na zem a jeho řidič poté napadl ženu i muže. Během této události došlo naštěstí pouze k lehkému zranění dívenky a jednoho z dospělých, a oba skončili na ošetření v nemocnici.
     Verzi úmyslného najetí odpovídalo i to, že vyšetřování na místě převzali kriminalisté. My jsme po dohodě s policií rozhodli zatím případ nezveřejňovat, jednak abychom nemařili začínající vyšetřování a samozřejmě také proto, že jsme měli ještě málo informací.

Útočníkem byl otec dívenky

     Jasno do případu vnesl až další svědek, který znal účastníky osobně a ozval se nám následující den. "Určitě do nich najel schválně, to jsem viděl. Nevím ale, zda je chtěl jen postrašit a manévr nezvládl a nebo je fakt chtěl doopravdy přejet a nedokázal to dokončit.
     Ta malá spadla na zem a auto trefilo i druha její maminky. Z auta vyběhl řidič a byl to K.P., je to jednak bývalý přítel té ženy a hlavně otec této malé holčičky.
     Vůbec se nezajímal, jestli ta maličkatá není zraněná, ale rovnou napadl nejdřív muže a pak i tu maminku. Řval na ně jak pominutej, že je oba zabije.  Pak K.P. z místa vysokou rychlostí zase odjel, ale stihl jsem udělat pár fotek, ať má policie důkazy,"
popsal nám muž s podmínkou, že utajíme jeho totožnost.
     Muž nám také uvedl, že K.P. se nedokázal přenést přes rozchod s rodinou, nyní je dlouhodobě pronásleduje, vyhrožuje jim a byl již v minulosti za podobné jednání policií prověřován.

Otec holčičky jde do vazby

     Policisté K.P. zadrželi, umístili do cely a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, nebezpečné vyhrožování, nebezpečné pronásledování a výtržnictví.
     Případ jsme samozřejmě dál pečlivě sledovali. Následné vyšetřování podle našich informací skutečně potvrdilo, že nešlo o náhodu.
     "V  průběhu včerejšího dne byl dán podnět na vzetí obviněného muže do vazby, který dnes soudce akceptoval," uvedla tisková mluvčí policie.

1, 2 - Audi odjíždějící po útoku
3, 4, 5 - policie na místě
6, 7 - místo útoku
8 - K.P. s dcerou v minulosti (zdroj FB)

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.