Foto Video

S náklaďákem couval po dálnici, druhého řidiče to stálo život

Za smrtí muže je hrubé pochybení před ním jedoucího řidiče

čtvrtek 29. října 23:12 , aktualizace sobota 31. října 11:19

Dálnice Doprava Nehody Smrt

     Aktualizujeme informace o čtvrteční tragické dopravní nehodě, ke které došlo po osmé hodině večer na 61. kilometru dálnice D5, tedy u Rokycan, ve směru jízdy z Plzně do Prahy.
     Protože nám již policie potvrdila, že byla vyrozuměna rodina zemřelého, můžeme prozradit, že v kabině vozu, který zezadu narazil do před ním jedoucího náklaďáku, zemřel muž ve věku jednapadesát let a jednalo se o Čecha. Odpovědnost za jeho smrt nese kvůli nepochopitelnému manévru, při kterém se snažil po dálnici couvat, cizinec, podle našich informací ze Srbska.


     Informovali jsme, že se srazily dva nákladní vozy a během této nehody zemřel jeden z řidičů. Také jsme psali, že za nehodou zřejmě stojí velmi vážná až nepochopitelná chyba jednoho z řidičů. Toto se skutečně potvrdilo, řidič narozený v roce 1971 a jedoucí s nákladním vozem Mercedes přejel sjezd na čerpací stanici Shell a pak učinil něco nepochopitelného, když s náklaďákem začal za tmy, po dálnici a navíc ve zúženém úseku couvat zpět ke vjezdu na čerpací stanici. Při tomto zakázaném a velice nebezpečném manévru do jeho vozu zezadu narazilo nákladní vozidlo Fiat Ducato. Řidič tohoto druhého vozu zemřel na místě ve zcela zdemolované kabině svého vozu.
     Dálnice byla zcela uzavřená, uzávěru šlo objet přes přilehlou čerpací stanici, ale i tak se zde tvořily dlouhé kolony.