Foto Video

Náklaďák spatně odbočil a narazil do tramvaje

Z místa jsou hlášeni čtyři zranění, nehoda blokuje tramvajovou dopravu na Lochotín

15. března 2019 13:21 , aktualizace 14:11

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

Partner článku – Mraknet


     Dnes před půl jednou odpoledne došlo na Severce, tedy křižovatce Studentské a Gerské třídy V Plzni na Lochotíně ke střetu nákladního automobilu a tramvaje.
     Podle informací z místa chtěl řidič nákladního vozu, který jel ve směru od centra, odbočit vlevo do Studentské. Nejen, že si přes veškeré značení neuvědomil, že je Studentská ulice v tomto úseku uzavřena, ale také nedal přednost tramvaji linky číslo 4, která jela také od centra.
     "Osmatřicetiletý řidič nákladního vozu přehlédl červenou a vjel do křižovatky, kde se střetl s tramvají," řekla nám tisková mluvčí policie.
     Při střetu byla poškozena kabina vozu i tramvaje, náraz vůz odhodil a jeho zadní část ještě poškodila bok tramvaje a prorazila okno.
     V tramvaji cestovalo odhadem 60 lidí. Z místa byly hlášeny čtyři zraněné osoby, naštěstí zranění nebyla vážná a záchranáři do nemocnice transportovali jen jednu dívku. Zbytek zraněných byl po ošetření ponechán na místě.
     "Z místa nehody jsme transportovali pouze slečnu ročník 2001 do Fakultní nemocnice Plzeň s lehkým zraněním," uvedli záchranáři.
     "Nákladní automobil převážel paletu s elektrickými rozvaděči. Hasiči likvidovali únik provozních kapalin pomocí sorbentu," doplnil tiskový mluvčí hasičů. 
     Nehoda více než půl hodiny blokovala tramvajový provoz. Podle policie se výše škody vyšplhá přes půl milionu korun.

Foto: KP a čtenářka

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.