Foto

Mrtvé prase i tři esesáci

Dnes dopoledne museli do lesa nejen policisté, ale i specialista ke kosterním pozůstatkům

12. října 2017 15:45, aktualizace čtvrtek 12. října 17:09

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Dnes dopoledne v Plzni ohlásil 72letý senior nález kosterních pozůstatků. Uvedl, že byl na houbách v lese nedaleko Bušovic a nalezl kosti, které by podle něj mohly být lidské. Policisté prvotně zjistili, že místo spadá do území, které má na starost policie Radnice a místní policisté se seniorem vyjeli na místo, kde jim muž opravdu ukázal kosti v hluboké jámě.
     "Policisté prostor uzavřeli, na místo vyjel výjezd kriminální policie, který přizval znalce z oboru soudní lékařství a ten na místě vyloučil, že by se mohlo jednat o lidské ostatky. Následně bylo zjištěno, že jde o pozůstatky divokého prasete," uvedla mluvčí policistů.

     Kuriozitou je, že před lety nedaleko tohoto místa bylo dělníky pracujícími na odvodnění u dálnice také nalezeno několik kosterních pozůstateků člověka. Dělníci nahlásili, že jsou zde nejprve dvě a pak dokonce tři mrtvoly. Stejně jako ve výše uvedeném případě na místo vyjeli kriminalisté i se znalcem.
      Tenkrát Plzeňskem otřásal případ zmizení tří děvčat, po kterých policisté douho marně pátrali, takže kriminálka vyjížděla i s možností, že by to mohly být právě ony. "Myslím, že to byl asi rok 1993, tenkrát jsme při ohledání zjistili, že jde skutečně o tři kosterní pozůstatky člověka. Opatrně jsme místo odkrývali, ale soudní znalec nám hned na začátku řekl, že podle stáří kostí to ta námi hledaná děvčata nebudou, že tahle těla jsou tu podstatně déle. Záhadu brzy rozkryly další nálezy u kostí jako hliníkové knoflíky s vroubkováním, které jsou typické pro německé stejnokroje z období druhé světové války. I další drobnosti u těl ukazovaly na německé vojáky a nakonec jsme nalezli dokonce i dvě náprsní tašky, které obsahovaly soldbuchy (osobní průkaz příslušníka SS, pozn.red.), samozřejmě zcela zetlelé, ale něco se v nich ještě přečíst dalo," zavzpomínal dnes jeden z kriminalistů, který se tenkrát na vyšetřování podílel. Kriminalistům se tenkrát dokonce podařilo najít ve vedlejší vesnici i pamětníka, který uvedl, že zde Američtí vojáci v květnu 1945 měli předsunuté stanoviště a třídili zde zajatce jdoucí od Prahy. Sice si již nepamatoval, proč právě v těchto mužích Američané poznali válečné zločince, mohlo to souviset například s předměty, které u nich nalezli, ale odvedli je k nedalekým břízkám a zde je popravili. Dle tohoto pamětníka je pak místní lidé na místě jejich smrti pochovali.

Foto: Ilustrační

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.