Foto

Dutch byl nalezen živý, ale se zlámanými kostmi

"Kdo mu to udělal?" majitelka znovu prosí naše čtenáře o pomoc

31. srpna 2018 10:07 , aktualizace 11:06

Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Začátkem týdne jsme žádali veřejnost o pomoc při pátrání po odcizeném chovném Australském ovčákovi jménem Dutch i po tom, kdo ho odcizil z uzavřeného kotce. Děkujeme všem za sdílení, článek sdílelo téměř 1500 lidí a pejska se nakonec nalézt podařilo.

     Dutch byl sice nalezen v Dobřanech u nádraží, bohužel ale neschopen pohybu, s frakturami mnoha kostí v těle a úpící bolestí. Pes má mimo jiné přeražené zadní nohy, zlomeninu pánve a stydké kosti. 
     Kdo psa odcizil či jen tak pro zábavu z kotce vypustil, zatím známo není. Dutch o tom co prožil samozřejmě vyprávět nemůže, takže se ani neví, co vedlo k tak rozsáhlým zraněním. Srazilo ho například auto, když ho neznámý člověk vypustil?

     Majitelka samozřejmě celou věc nahlásila na policii v Dobřanech a dle mluvčí policie se tímto případem policisté intenzivně zabývají a po možném pachateli pátrají.
     Majitelka, s kterou jsme v kontaktu, nám dnes uvedla: "Dobřany jsou protkány kamerami, proto věřím, že bude vidět kdo našeho rodinného miláčka odvedl a proč mu takto vážně ublížil.
     Dutch se podrobil mnohahodinové operaci. Má stehenní kost vyspravenou železem a šrouby, protože byla na několikrát zlomena. Lékaři zvažují resekci hlavice stehenní kosti a implantát. 
     Dutch musí denně na fyzioterapii a magnetoterapii a čeká ho léčba ještě několik měsíců. Chodit sice bude, ale již navždy bude kulhat a nikdy už nebude pohyblivý jak býval."

     Paní majitelka tedy znovu prosí naše čtenáře o pomoc, chtěla by zjistit, kdo Dutche vzal či vypustil, proč to udělal i co chudák pes musel prožít. 

                                                           Děkuji všem za pomoc a za sdílení
                                                                                          Helena


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.