Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Bitka v Plaze

Nevydařená krádež opilce rozzuřila k nepříčetnosti a začal útočit

6. května 2021 15:16 , aktualizace pátek 7. května 19:11

Alkohol Krádež Městská policie Záchytka Zadržení pachatele

     V úterý 4. května večer řešili strážní v zázemí obchodního centra Plaza v Plzni pachatele drobné krádeže v prodejně Albert a čekali na přivolané strážníky. V tu chvíli je ale upozornila jedna z prodavaček na dalšího zloděje, který se pokoušel pronést kradené zboží z téže prodejny. Jeden ze strážných tedy vyrazil na místo a podezřelého muže vyzval k ukázání obsahu batohu nebo vyčkání do příjezdu strážníků.

      Muže tato výzva rozzuřila a na strážného zaútočil pěstmi, přičemž se své údery snažil mířit na jeho obličej. Strážný agresora svedl na zem a ve spolupráci s personálem Albertu ho zajistil do příjezdu strážníků, kteří dorazili za několik minut. Muž rozzuřený nepodařenou krádeží ale neváhal zaútočit ani na ně, strážníci proto k jeho pacifikaci museli použít donucovacích prostředků. Ani po nasazení pout se ale zloděj neuklidnil, plival kolem sebe, vulgárně nadával a všem přítomným vyhrožoval, že si to s nimi později vyřídí.
      "Po převozu do protialkoholní záchytné stanice se osmatřicetiletý muž podrobil dechové zkoušce, jejímž výsledkem byla naměřená hladina alkoholu v dechu 1,79 promile," uvedla tisková mluvčí strážníků s tím, že všechna přestupková jednání muže bude řešit přestupková komise. Prvního zajištěného podezřelého mezitím vyřešila jiná hlídka strážníků.

Foto ilustrační

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost