Foto Video

Napadeného museli strážníci resuscitovat

Sobotní rvačku Ukrajinců na Slovanech šetří policie

pondělí 14. září 12:24 , aktualizace 12:27

Alkohol Cizinci Městská policie Napadení Záchrana života Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     K hromadné rvačce probíhající v Plzni na Mikulášském náměstí vyjížděli policisté, strážníci i záchranáři v sobotu před jedenáctou hodinou večer.

     Jako první na místo dorazili strážníci, kteří před branou hřbitova nalezli skupinu asi deseti lidí a přímo před vchodem do Kavkazsko – Ukrajinského bistra muže ležícího v kolejišti. 
     "Strážníci zjistili, že muž nemá hmatný puls a nedýchá, jeden z nich proto ihned nařídil jednomu z přítomných, aby zavolal linku 155 a zahájil spolu s touto osobou resuscitaci zraněného muže za telefonické asistence dispečerky ZZSPK," popsala tisková mluvčí strážníků s tím, že druhý strážník ihned rozdělil hlouček přítomných na menší skupiny, aby zamezil dalšímu vzájemnému napadání a vyzval je, aby setrvali na místě do příjezdu hlídky PČR, kterou na místo zavolal z důvodu podezření ze spáchání trestného činu. Mezitím na místo dorazily i další hlídky strážníků, které zajistily místo události a zabránily dalšímu protiprávnímu jednání i odcházení přítomných.
     Strážníci se také vystřídali u nepřímé masáže srdce a po příjezdu přivolaných záchranářů jim zraněného muže k dalšímu ošetření předali již s obnovenými životními funkcemi.  
     Šetření na místě si převzali policisté, kteří podle výpovědi přítomných na místě identifikovali útočníka, zadrželi ho a převezli na policejní oddělení k dalším úkonům. Podle našich informací by útočník i napadený měli být Ukrajinci.
     "Šetříme případ napadení na slovanské třídě, kde měl cizinec narozený v roce 1995 napadnout po předchozí slovní rozepři cizince narozeného v roce 1981. Toho měl podle dosavadních informací udeřit pěstí do hlavy, kdy napadený měl v bezvědomí upadnout na tramvajové koleje," potvrdila tisková mluvčí policie. Zadržený muž se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která vyšla pozitivní s výsledkem 2,57 promile.
     "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví spáchaného v jednočinném souběhu s ublížením na zdraví," doplnila mluvčí policie s tím, že případem se policie samozřejmě dále zabývá.Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.