Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Obětmi násilí mezi Čechy a Ukrajinci jsou bohužel nevinné ženy

Policie šetří napadení a zbití dvou Ukrajinek s dětmi i další sexuální útok Ukrajince na mladou ženu v Plzni

23. srpna 2023 11:42 , aktualizace 13:23

Cizinci Napadení Záchranáři Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     V poslední době bohužel musíme stále častěji informovat o případech, ve kterých figurují Ukrajinci, a to jak v roli pachatelů, tak v roli obětí. Je alarmující, že se tyto případy velmi často týkají napadení žen a stejně tak je tomu i v dalších dvou případech, které se v Plzeňském kraji odehrály.

Zbití žen v Plasích

     O prvním případu, který se odehrál kolem osmé hodiny večer v neděli 13. srpna v Plasích, informoval dnes ráno server Novinky.cz. Došlo při něm k napadení a zranění dvou žen z Ukrajiny, které s dětmi vyrazily na místní pouť.

     Podle zatím dostupných informací čtyřiatřicetiletá Lilia a čtyřiačtyřicetiletá Tetiana navštívily s dětmi ve věku jedenáct let a dva roky kolotoče a poté se nedaleko posadily, aby si popovídaly.
     Podle Tetiany u nich zastavila starší Škoda Octavia s vozíkem a řidič se žen zeptal, zda jsou z Ukrajiny. Když obě ženy přisvědčily, muž poodjel, nechal nastartovaný motor, k ženám se vrátil, začal je vulgárně urážet a pak je napadl.
     Podle výpovědi starší ženy napadl nejprve ji, kdy jí třikrát udeřil pěstí do obličeje a cloumal s ní za vlasy, načež napadl mladší ženu, kterou začal také bít pěstmi do obličeje.
     Starší žena mezitím běžela k jeho vozu, aby sebrala klíčky a zabránila muži v odjezdu, a snažila se volat policii, měli ji ale napadnout dva další muži, kteří jí klíče vyrazili. Původní útočník pak nechal bezvládnou Lili s rozbitým obličejem ležet na zemi, sebral klíčky a z místa odjel.

     Policii a záchranáře v tu chvíli již volali svědci incidentu. Starší žena, která z útoku vyvázla s podlitinami, policistům předala podrobnou fotografii vozu a popis agresora, zatímco záchranáři si do péče převzali mladší ženu, která utrpěla vážná zranění v obličeji, jako otevřenou zlomeninu čelisti, zlomeninu lícní kosti a fraktury nosních kůstek. Zraněná žena byla s poruchami vědomí transportována na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň.

     Policie se případem samozřejmě zabývá a po útočníkovi pátrá. "Přijali jsme oznámení o fyzickém napadení čtyřiatřicetileté ženy, ke kterému došlo na louce u Plas. Policisté prověřují veškeré okolnosti celé události a případem se dále zabývají," uvedla nám mluvčí policie s tím, že další informace v tuto chvíli nelze sdělit.


Napadení ženy Plzni

     O druhému případu, kdy byla naopak napadena mladá dívka Ukrajincem v Plzni, nás informovali čtenáři. Podle nich měl tuto sobotu opilý Ukrajinec u Rooseveltova mostu násilím na místě držet dívku a zřejmě po ní požadovat sex. Dívce se ale naštěstí podařilo se útočníkovi vysmeknout a z místa utéct. Během napadení naštěstí nedošlo k jejímu zranění.

     Na místo okamžitě po nahlášení události vyjelo několik hlídek policie a policisté podezřelého muže zadrželi. Podle našich informací zadržený muž nadýchal téměř čtyři promile.

     I tímto případem se policie samozřejmě zabývá. "Na místě byl v souvislosti s napadením mladé ženy zadržen cizinec narozený v roce 1983. Policisté z obvodního oddělení Vinice sdělili muži podezření ze spáchání přečinu výtržnictví," uvedla nám mluvčí policie s tím, že policejní hlídky byly na místě do pěti minut od oznámení a na základě získaného popisu byl podezřelý do půl hodiny zadržen.
     Po sdělení podezření policisté spisový materiál předali státnímu zástupci.

     

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.