Napadení cyklisty tyčí, ukradená lžíce bagru a další

Hrubý výčet případů, které musí policisté v posledních dnech řešit

12. září 2017 14:52, aktualizace úterý 12. září 15:11

Alkohol Drogy Krádež Napadení

Partner článku – Pletiva Dobrý

     Ne všichni si uvědomují, že policisté neřeší jen závažné trestné činy jako například vraždy, ale jsou doslova zahlceni množstvím menších případů o nichž média většinou neinformují, ale jejichž vyřešení je neméně důležité.  Pro představu přinášíme stručný výtah několika z množství případů, které policisté museli za posledních několik dní řešit.

Řídil osobní motorové vozidlo, i když věděl, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel
     Viničtí policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí 32letému muži. Během silniční kontroly hlídka zjistila, že řidič má platný zákaz všech motorových vozidel na dobu jednoho roku. Řidiči za tento čin může v případě pravomocného rozhodnutí hrozit trest odnětí svobody až dva roky.

Distribuce Pervitinu
     Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání 30letého muže, kterého obvinili z prodeje drog. Opakovaně a vždy po předchozí telefonické domluvě prodával v jednorázových případech v různém množství a v uzavíratelném igelitovém sáčku pervitin o nezjištěné koncentraci. Za celé uvedené období prodal mladý muž nejméně 20 gramů metamfetaminu za částku 20 000 korun. V případě pravomocného rozhodnutí mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Muž dluží více jak 196 000 korun na výživném
     Ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy obvinili plzeňští kriminalisté 57letého muže z Plzně, který si neplní vyživovací povinnost ke svým třem dětem stanovenou rozsudkem Okresního soudu Plzeň-město. Za období od listopadu 2014 do září 2017 dluží na výživném částku 196 500 korun. V případě prokázání viny a odsouzení mu za tento čin hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Zastavil zapůjčený elektrický přístroj
     Policisté obvodního oddělení Plzeň-střed sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu zpronevěra 37letému muži. Ten využil dobré víry svého kolegy a jeho prostřednictvím na jeho doklady zastavil v jedné plzeňské zastavárně firemní křížový laser, který měl zapůjčený od svého nadřízeného. Muž si tak přišel na 3 700 korun. Majiteli zapůjčeného přístroje způsobil škodu v hodnotě 12 500 korun. V případě pravomocného rozhodnutí hrozí muži trest odnětí svobody až na dvě léta. Státní zástupce Okresního státního zastupitelství Plzeň-město již podal návrh na potrestání podezřelého.

Zatím neznámý pachatel se soustředil na objekty poblíž centra města. Policisté po něm pátrají
     Policisté se zabývají sérií krádeží, které se staly mezi 8. a 10. zářím letošního roku v Tachově. Při nich vnikl dosud neznámý pachatel do různých objektů poblíž centra města. Nejprve se vloupal do zdravotnického zařízení, kde z ordinace odcizil balení léků a blok lékařských receptů. Následně vnikl do jednoho objektu v Husitské ulici poté, co rozbil skleněnou výplň okna. Objekt prohledal, ale nic neodcizil. Nakonec se vloupal do dalšího objektu, tentokrát v Zámecké ulici. Uvnitř vnikl do kanceláře, ze které odcizil služební telefon a 100 korun v drobných mincích.
     Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Po neznámém pachateli a odcizených věcech pátrají. 

Zatím neznámý pachatel odcizil příslušenství bagru v hodnotě kolem sto padesáti tisíc korun
     Policisté se zabývají případem, který se stal z 6. na 7. září letošního roku v lese za obcí Zadní Milíře. Z volného prostranství tam odcizil dosud neznámý pachatel odpojenou svahovací lžíci k bagru, která byla zatížená ramenem zaparkovaného bagru. Dle poškozené společnosti měl dosud neznámý pachatel způsobit škodu kolem 150 000 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Po neznámém pachateli a odcizeném příslušenství bagru pátrají.

Fyzicky napadl jiného muže, hrozí mu trest až dva roky vězení 

     Dne 11. září policisté sdělili podezření třiačtyřicetiletému muži z Chebska ze spáchání přečinu Výtržnictví.
     Trestného činu se měl muž dopustit tím, že dne 4. září v dopoledních hodinách na parkovišti před jedním z obchodních domů fyzicky napadl osmatřicetiletého muže několika údery i kopem. Napadení předcházela slovní rozepře ohledně osobních vztahů. Napadený muž poté vyhledal ošetření lékaře.
     Policisté věc vedou ve zkráceném přípravném řízení. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až dva roky.

Opakovaně kradl, skončil ve vazební věznici
     Kriminalisté zahájili trestní stíhání 35letého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání přečinů Krádež a Porušování domovní svobody.
     Těchto trestných činů se měl dopustit na Sokolovsku nejméně ve dvou případech, a to v měsíci květnu. Nejprve v obci Oloví měl překonat uzamčená vrata garáže, vniknout dovnitř, prohledat a odcizit odtud různé ruční elektrické nářadí. V dalším případě měl poblíž obce Josefov vniknout do obchůdku, kde si sjednal přístup tím, že měl rozbít skleněnou výplň okna a poté vniknout do objektu. Ten prohledat a následně odcizit různé upomínkové předměty, potraviny a nápoje.
     V páchání trestné činnosti není obviněný muž žádným nováčkem, v poledních třech letech byl mimo jiné pro trestný čin Krádež odsouzen Okresním i Krajským soudem.
Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Státní zástupce návrh akceptoval a soudce muže poslal do vazební věznice, kam ho policisté následně eskortovali.V případě odsouzení hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na tři roky.

Dřevěnou tyčí způsobil cyklistovi mnohačetné zhmožděniny
     Sdělení podezření ze spáchání přečinů Ublížení na zdraví a krádeže si od karlovarských kriminalistů převzal 30 letý muž z Hroznětína, který u bývalého lomu na Velkém Rybníce měl fyzicky napadnout 35letého muže, který zde jel na kole. Dřevěnou tyčí ho nejprve uhodil do hlavy, až poškozený spadl z kola na zem. Poté do něj tloukl tyčí, i když nekladl aktivní odpor. Poškozenému při tomto vypadl mobilní telefon, a když ho poškozený muž chtěl sebrat, praštil ho tyčí přes ruku a telefon mu odcizil. Poškozený muž se zraněním vyhledal lékařské ošetření v nemocnici.
     Za uvedené přečiny mu tak v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Foto ilustrační

Pletiva Dobrý

Nabízíme nejširší sortiment klasických, svařovaných, chovatelských a lesnických pletiv a jiných typů oplocení. Poradíme, jak zvolit pro zabezpečení vašeho pozemku to nejlepší řešení. Vše skladem v Ledcích u Plzně!