Aktuálně Foto Video

Útočník vnikl do školy, zbil těhotnou žačku a vyskočil z okna

Podobný útok ve školní budově v Plzni snad nepamatujeme

8. února 2018 14:45 , aktualizace pátek 9. února 17:18

Napadení Záchranáři Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Dnes kolem poledne v Plzni na náměstí Míru do budovy Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara vnikl jednadvacetiletý mladík, který podle prvotních informací na chodbě nedaleko školního bufetu vyhledal svou těhotnou osmnáctiletou bývalou přítelkyni a napadl ji. "Choval se jako blázen a slyšela jsem, že to udělal proto, že mu dala kopačky," sdělila nám dívka, která útok viděla.
     Na místo dorazili policisté i záchranáři, kteří si zraněnou ženu převzali do péče a transportovali ji do nemocnice. Mluvčí záchranářů nám později uvedl, že žena útok přestála bez vážnějšího zranění a byla převezena naštěstí jen observaci.
     Ke škole v krátké době dorazilo několik hlídek policie, kterým se podařilo mladíka zadržet. Svědci popsali, že mladík se velmi intenzivně bránil, s policisty se rval a musely proti němu být použity donucovací prostředky. Na chodbě školy pak zůstaly zcela zřetelné krvavé stopy.
     V průběhu zákroku se mladíkovi podařilo vyskočit z okna a dát se na útěk do sídliště, směrem k obchodnímu centru Bory. Samozřejmě za ním okamžitě vyrazily hlídky včetně psovoda a policisté během krátké chvíle agresivního mladíka nalezli, dostihli, zpacifikovali a zadrželi.
     Do všeobecného zmatku po mladíkově skoku z okna došlo ještě přímo před školou ke střetu osobního a nákladního automobilu. Na místo tak museli dorazit i hasiči, kteří přijeli zlikvidovat uniklé provozní kapaliny.
     Policisté nyní zadrženého muže transportovali k výslechu a mluvčí policie nám uvedla, že s ohledem na stádium prověřování nebude zatím k případu poskytovat žádné informace.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.