Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Prodavačka ukončila rvačku basebalovou pálkou

Ranní bitka v Atomu na Lochotíně nedopadla pro útočníka moc dobře, mimo jiné se i pokálel

26. května 2021 11:36 , aktualizace čtvrtek 27. května 08:19

Alkohol Cizinci Krádež Městská policie Záchytka Zadržení pachatele

    V úterý odpoledne došlo v Plzni v prodejně potravin v obchodním centru Atom ke krádeži, zloděj si pod bundu schoval několik lahví alkoholu, kolem pokladny prošel bez placení, ale při průchodu dveřmi prodejny mu jedna láhev vypadla a rozbila se. Prodavači se pokusili zloděje zadržet, ale muži se podařilo utéct.

Zloděj se dnes vrátil

    Ve středu ráno po osmé hodině se ale tentýž zloděj do prodejny vrátil a zřejmě předpokládal, že ho personál v jiném oblečení nepozná. Pozorná prodavačka ho nejenže poznala, ale již také měla informaci z jiných obchodů, že tento muž na Lochotíně krade opakovaně a také bývá ozbrojen nožem, takže ho samozřejmě pozorně sledovala. 


      Prodavačka se nemýlila, muž pod oděv ukryl láhev rumu a pokusil se z prodejny odejít, v čemž mu ale pohotově zabránil jeden z prodavačů, kterému na pomoc přiběhla i prodavačka. Přes zlodějův silný odpor se jim ho společnými silami podařilo vtáhnout zpět do obchodu, kde ho chtěli zadržet do příjezdu přivolaných strážníků. Muž se stále snažil o útěk, přičemž na zemi nejprve skončila ukradená láhev rumu a poté i zloděj s prodavačem.

     Zloděj se z prodavačova sevření stále chtěl dostat, snažil se mu zkroutit ruku, udeřit ho pěstí do obličeje a vyhrožoval mu násilím. Jeho odpor ale nakonec zlomil pohled na baseballovou pálku, kterou si pohotová prodavačka přinesla a hlavně ženin detailní popis toho, co vše mu touto pálkou hodlá udělat, pokud se okamžitě nevzdá. Pohled na rozzuřenou prodavačku muže natolik vyděsil, že se i pokálel do kalhot.

      Strážníci, kteří na místo dorazili vzápětí, zloděje zajistili a zjistili, že se jedná o silně podnapilého Slováka, který nejen, že u sebe nemá žádné doklady, ale že u sebe opravdu má kuchyňský nůž. Muž se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která vyšla pozitivně s výsledkem 2,55 promile a po ověření jeho totožnosti policisty byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici, kde ho prvotně museli umýt. Krádež a případné další prohřešky proti zákonu s ním budou řešeny až vystřízliví. 

      Jednání prodavače a prodavačky bylo vyhodnoceno jako přiměřené podle § 29 Nutná obrana a za jejich pohotovost a neohroženost při obraně svého majetku jim zajisté můžeme pogratulovat.


 


TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost