Napadl své rodiče a na policisty vzal nůž

Proti recidivistovi pod vlivem alkoholu a drog museli policisté použít zbraň

úterý 13. července 11:52 , aktualizace středa 14. července 17:03

Alkohol Drogy Napadení Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Na návštěvu svého dospělého syna zřejmě dlouho nezapomene manželský pár z Chodova. V pondělí 5. července večer navštívil v bytě v panelovém domě své rodiče muž, který byl již několikrát trestán za násilnou trestnou činnost a podle našich informací již měl i s rodiči několik konfliktů, když mu odmítli financovat jeho zálibu v alkoholu.  
     Kolem osmé hodiny večer došlo mezi mužem a jeho rodiči k rozepři, znovu kvůli penězům, a protože se muž choval natolik agresivně, že z něj vlastní rodiče měli strach, obrátila se jeho devětapadesátiletá matka s prosbou o pomoc na policii. Když ale muž slyšel po schodech k bytu stoupající hlídku, nepochopitelně popadl v kuchyni bytu nůž a vyrazil policistům naproti. "S nožem v ruce se rozeběhl proti policejní hlídce a přitom vyhrožoval, že policisty pobodá a zabije," popsal tiskový mluvčí policie. Policisté z taktických důvodů, aby muže odvedli od nezúčastněných osob a získali víc prostoru před mužem ustoupili do vestibulu budovy a protože i přes opakované výzvy se k nim stále přibližoval s napřaženým nožem, ve vestibulu proti muži zakročili. "Policisté využili svého oprávnění a proti útočícímu muži použili donucovací prostředek hrozba namířenou střelnou zbraní," uvedl mluvčí policie s tím, že muž na takto podpořenou výzvu okamžitě odhodil nůž, lehl si na zem a řídil se pokyny policistů, kteří ho zadrželi.
     Následně se muž policistům přiznal, že užil drogy a podrobil se orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,38 promile.

     "Kriminalisté zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže z Chodova, kterého obvinili ze spáchání zločinu násilí proti orgánu veřejné moci ve stádiu pokusu. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného šestatřicetiletého muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby," doplnil mluvčí policie. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na osm let.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.