Foto Video

Narkoman a dealer ujížděl policistům a cestou z okénka vyhazoval pervitin

Přinášíme video další policejní honičky se zfetovaným řidičem, v závěru vůz pachatele naboural policisty

22. února 2018 21:09

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.


     Ve čtvrtek 15. února si v ranních hodinách policisté na Obvodním oddělení v Kraslicích na kamerovém systému města všimli dvou mužů s drogovou minulostí, kteří se pohybovali kolem zaparkovaného vozidla Volkswagen a manipulovali s ním. Společnost jim dělala také neznámá žena.
     Hlídce byla známa informace, že ani jeden z mužů nevlastní řidičské oprávnění. Všechny sledované osoby nasedli do vozidla, a to se rozjelo směrem do centra. Policisté ihned nasedli do služebního vozidla a vydali se za nimi. Řidiče vozidla chtěli následně zastavit. Ten však na světelné výstražné a zvukové zařízení s nápisem „STOP POLICIE“ nereagoval, služební vozidlo objel a začal ujíždět.

     Hlídka vozidlo pronásledovala ulicemi Dukelská, ČSA a následně směrem na Sokolov. Poté se pronásledované vozidlo vydalo na obec Jindřichovice a následně i směrem za odbočku na Rotavu. Padesátiletý řidič svou bezohlednou a nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.
     V jednom místě s ujíždějícím vozidlem narazil do svodidel v protisměru. Během jízdy se dokonce měla posádka vozu většího množství drog zbavit tím, že je měli vyhazovat ven z oken vozidla.

     Následně vozidlo odbočilo ze silnice na lesní cestu. Zde vlivem nepřiměřené rychlosti poškodil spodní částí vozidla o povrch lesní cesty. Tímto došlo k následnému poškození olejové vany, ze které došlo k úniku oleje.
     Řidič ale na poškození vozu nereagoval a pokračoval dál v jízdě. Jeho jízdu zastavil až vyvrácený strom, který mu ležel v cestě, a proto by nucen zastavit.
     Policejní vozidlo zastavilo v dostatečné vzdálenosti za pronásledovaným vozidlem. Řidič vozidla Volkswagen však začal couvat a narazil do přední části služební ho vozidla. Následně policisté vystoupili z vozidla a osádku podezřelého vozidla zadrželi.

     Policisté měli důvodné podezření, že by řidič mohl být pod vlivem drog. Proto byl vyzván, aby se podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek. Testu se podrobil a ten vyšel pozitivní na amfetamin/metamfetamin.
     Následně byl vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve a moči, a tomu se taktéž podrobil.
     Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky. Při kontrole v policejních systémech policisté zjistili, že řidič řídil vozidlo i přesto, že má zadržený řidičský průkaz.

     Dvaadvacetiletá spolujezdkyně z vozidla u sebe přechovávala sáčky s pervitinem za šestnáct tisíc korun, které na výzvu policistům následně vydala.
     Ve věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Případ je nadále v šetření.

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!