Foto Video

PIT - Policisté důrazně zlikvidovali narkomanův pokus ujet

Narkoman bez řidičáku ohrozil desítky lidí - policisté se s ním nijak nepárali a nabourali ho

17. července 2020 15:18 , aktualizace 15:41

Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Policejní honička s narkomanem, která skončila zcela novým a nutno podotknout ukázkovým zastavením pachatele, se odehrála v pondělí 13. července dopoledne na Domažlicku.
     Policisté při ní použili manévr PIT (pursuit intervention technique), který znáte z videí americké policie. Manévr spočívá v nárazu policejního vozu do zadní části prchajícího vozidla, který obvykle prchající vůz roztočí. Právě pro tyto účely jsou nové policejní vozy vybaveny speciálním rámem.


     Policisté, kteří vykonávali silniční dohled, si před desátou hodinou dopoledne všimli u Havlovic vozidla Citroen C3 jedoucího vysokou rychlostí. Protože na základě osobní znalosti věděli, že automobil řídí muž, kterému byl nedávno zadržen řidičský průkaz z důvodu pozitivního testu na omamné a psychotropní látky, hlídka se za vozidlem ihned rozjela a zákonným způsobem jej chtěla zastavit.
     Řidič na zvukové a světelné znamení nereagoval, naopak zrychlil a ve snaze policistům ujet přejížděl do protisměru, nebezpečně předjížděl v nepřehledných úsecích a svým jednáním a jízdou ohrožoval všechny ostatní účastníky silničního provozu. Jen díky pohotovým reakcím protijedoucích řidičů a jejich uhýbání na krajnici nedošlo v několika případech k čelnímu střetu.
     "Do pronásledování řidiče se zapojilo více hlídek, mladý muž ale i přes nespočet riskantních manévrů na výzvy k zastavení nereagoval a dál vážně ohrožoval všechny účastníky silničního provozu. Protože se řidič blížil k obci Folmava, kde je velká koncentrace chodců a hrozilo bezprostřední nebezpečí, že řidič svou bezohlednou jízdou způsobí újmu na životě nebo zdraví, rozhodli se policisté využít donucovacího prostředku k násilnému zastavení vozidla," popsala tisková mluvčí policie s tím, že i v této vypjaté situaci zvolili policisté vhodný úsek tak, aby minimalizovali rozsah škod a donutili řidiče k zastavení vozidla.
     Za použití dalších donucovacích prostředků následně policisté muže donutili vystoupit z auta a omezili jej na osobní svobodě. Řidiči poté provedli orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní.
     "Ten řidič skončil zraněný v domažlické nemocnici, kde ho střeží dva policisté. Údajně byl zfetovaný pervitinem," napsal nám čtenář. Podle informací policie díky profesionální práci pronásledujících policistů nedošlo během celého zákroku k vážnému zranění osob.
     "Kriminalisté ještě týž den zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů obecné ohrožení a ohrožení pod vlivem návykové látky. V rámci prověřování si vyžádali i potřebné znalecké posudky a případem se nadále zabývají," doplnila mluvčí policie.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.