Foto Video

Zběsilá honička po dálnici, policisté i stříleli

Pod vlivem drog boural, ujel a pak najel na policistu

22. června 2018 14:26 , aktualizace 15:35

Drogy Nehody Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň


     V úterý 19. června odpoledne způsobil řidič na dálnici D6 ve směru ze Sokolova na Karlovy Vary s vozidlem značky Renault dopravní nehodu, od které ujel. Ujíždějící řidič o chvíli později na silnici I/13 před Ostrovem narazil do směrovacích desek sloužících ke svedení jízdy do jednoho pruhu a dále ujížděl protisměrem po silnici, jejíž jeden pruh je v současné době uzavřen kvůli opravě.
     Hledaného vozidla si v tu dobu již všimla hlídka policie v neoznačeném voze a policisté vozidlo začali pronásledovat za použití zvláštního výstražného světelného a zvukového zařízení.
     Řidič nejdříve pokyny policistů nerespektoval, po chvíli však vše vypadalo, že ujíždění vzdal a své vozidlo zastavil. Hlídka tedy vystoupila a chtěla řidiče zkontrolovat, jenže ten se s vozidlem rozjel směrem na policistu a znovu začal ujíždět po uzavřené silnici.
     Policisté vozidlo začali opět pronásledovat a během tohoto k jeho zastavení použili služební zbraň i donucovací prostředky a teprve po tomto se pronásledované vozidlo podařilo zastavit a řidiče zajistit.
     Proč muž tak riskoval se ukázalo záhy, mimo to, že má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel, měl také pozitivní orientační test na přítomnost návykových látek.

     "Karlovarští kriminalisté obvinili pětatřicetiletého muže ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na šest let. Státnímu zástupci podali podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Ten jej akceptoval a Okresní soud v Karlových Varech posléze muže do vazby poslal," uvedl k případu tiskový mluvčí policie.

Foto: PČR

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.