Foto Video

Policisté v noci v Plzni stavěli zátarasy

Narkoman se řítil noční Plzní a ohrožoval všechny kolem

neděle 10. listopadu 12:03 , aktualizace 16:10

Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Autosalon Dajbych


     V noci na dnešek kolem půlnoci došlo ke značně dramatickému stíhání ujíždějícího řidiče centrem Plzně.
     Vše začalo, když kolem půlnoci zahlédli strážníci Městské policie Plzeň stříbrné BMW, které projíždělo jednosměrnou Kollárovo ulicí v protisměru. Strážníci samozřejmě chtěli vozidlo zkontrolovat a dali řidiči signál k zastavení.
     Řidič ale opakovaného světelného a zvukového signálu nedbal a vysokou rychlostí jel směrem na Lochotín. BMW se řítilo centrem Plzně více než stopadesátikilometrovou rychlostí a ohrožovalo kohokoli, kdo se v tu chvíli na silnici pohyboval. Mladý muž za volantem se podle našich informací cestou pokoušel do vozidel strážníku i najet a vytlačit je z vozovky. K pronásledování pachatele se postupně připojily i další hlídky, jak policistů tak i strážníků.
     Ujíždějící vozidlo se podařilo zastavit pomocí zátarasu až na Plaské třídě, ve vozidle se nacházeli dva mladí muži a dívka.
     Provedená dechová zkouška byla u řidiče narozeného v roce 1996 negativní, ale test na přítomnost drog v řidičových slinách indikoval přítomnost pervitinu. Policisté dále lustrací zjistili, že řidič má vysloven zákaz řízení a je v databázi celostátně hledaných.
     Tisková mluvčí policistů nám uvedla, že po vykonání veškerých úkonů na místě byli spolujezdec a spolujezdkyně propuštěni, zatímco řidič, který se odmítl podrobit odběru krve, byl z místa převezen rovnou do policejní cely.


 
Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.