Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Nebezpečný řidič "dojel" díky záchranářům

Cestou několikrát předjížděl na plné čáře a pak ohrozil dvě auta najednou

10. října 2019 15:22 , aktualizace 15:50

Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     O bezohledných řidičích ohrožujících při předjíždění ostatní účastníky provozu informujeme poměrně často a v několika případech tito řidiči svou jízdou ohrožovali například vozidla záchranných složek.
     Jednoho takového řidiče potkali záchranáři koncem září cestou z Plzně do Klatov, kdy přímo před nimi u Borov málem způsobil dopravní nehodu.
     "Byli jsme svědky velice nebezpečné a agresivní jízdy řidiče, který několikrát předjížděl na plné čáře a u Borov při předjíždění ohrozil jak protijedoucí tak předjížděné auto. To se spolujezdkyni podařilo natočit na mobilní telefon.
     Protože opravdu vážně ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, ukázali jsme záznam hlídce policistů, kterou jsem chvíli po události potkali," 
popsal nám Martin Brejcha ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje. 
     Policisté se spojili s další hlídkou, která řidiče u Klatov zastavila.
     Podle tiskové mluvčí policie se pětatřicetiletý řidič z Plzně dopustil nedovoleného předjíždění a jeho jednání bude oznámeno příslušnému správnímu orgánu. Řidiči tak v přestupkovém řízení hrozí sedmibodový záznam v bodovém systému, půl roku až rok zákaz řízení a pokuta od pěti do deseti tisíc korun.

 Video: ZZSPk


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.