Foto

"Nechte mě bejt, musím na svatbu, maminka vás svleče z uniforem!"

Agresivní opilec s téměř třemi promile přepral dveře, ale při zákroku volal maminku

11. května 2018 16:42 , aktualizace pondělí 14. května 09:00

Alkohol Městská policie Napadení Vandalství Záchytka Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     V noci na dnešek asi hodinu po půlnoci spatřila hlídka strážníků v Martinské ulici v Plzni evidentně opilého muže, jak vstupuje do průchodu u Music Clubu Maxim. Jen o malou chvíli později se odtud začaly ozývat silné rány.
     Strážníci samozřejmě vyrazili zjistit co se děje a v chodbě domu spatřili muže, jak údery pěstmi demoluje několik dveří. Strážníci muži okamžitě zabránili v dalším poškozování majetku a na místě vypukla rvačka, protože muž odmítl se strážníky spolupracovat a pokusil se z místa utéct. 
     "Sedmadvacetiletý Plzeňan se pokusil strážníka odstrčit a z místa odejít, v čemž mu bylo zabráněno pomocí donucovacích prostředků, kdy muž skončil s pouty na rukou.
     Ani poté se však dotyčný neuklidnil, odmítal s hlídkami spolupracovat, kopal kolem sebe a střídaly se u něj nálady a návaly agrese," 
uvedla k případu tisková mluvčí strážníků.

     Incident nám popsala i svědkyně, která situaci zahlédla z ulice: "Ten chlap se choval jako hysterický blázen, byl celý zakrvácený v poutech, strážníci ho uklidňovali a nabízeli mu ošetření, ale on na ně ječel, ať ho pustí, ať táhnou pryč. Asi ani nevěděl kde je, protože řval, že je u sestry na svatbě a že obřad kvůli nim nestihne."
     Na místo mezitím dorazily další hlídky strážníků a policistů, ale muž se stále nechtěl uklidnit. Další lidé nám pak na místě mimo jiné uvedli, že opilec dokonce strážníkům vyhrožoval vysoce postavenou maminkou, která strážníky prý svleče z uniforem.

     "Protože muž nekontroloval své chování, zamířila s ním hlídka strážníků do protialkoholní záchytné stanice. Tady se podrobil dechové zkoušce, jejímž výsledkem byla naměřená hodnota 2,84 promile," dokončila mluvčí s tím, že celá věc bude podstoupena k dořešení správnímu orgánu.

Foto: MP a čtenářka

 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.