Foto

Tři nehody v Plzni během dvou hodin - aktualizováno

Dvě havárie motorkářů i střet osobních vozů na přivaděči

úterý 20. září 13:19 , aktualizace 14:54

Doprava Nehody

Partner článku – Klimahome

     V průběhu dnešního dne došlo v Plzni k několika dopravním nehodám a za většinou z nich stálo nepřizpůsobení rychlosti mokré silnici. Zde jsou některé z nich:

První motocyklista havaroval na Vejprnické

     Krátce po desáté hodině dopoledne došlo na Vejprnické ulici v Plzni k havárii motocyklu, jehož řidič se dostal na mokré vozovce do neřízeného smyku, jehož následkem upadl na vozovku. Při havárii nedošlo k jeho zranění ani k úniku provozních kapalin a policisté nehodu s řidičem vyřešili na místě. 

Druhý motocyklista havaroval v Borské

     K další havárii došlo krátce před půl dvanáctou dopoledne v Borské ulici v Plzni a i v tomto případě na mokré vozovce dostal smyk a spadl motocyklista.
     Řidiče si do péče převzali záchranáři, kteří ho po ošetření transportovali do nemocnice. Dopravní policisté se dále zabývají veškerými okolnostmi a příčinou nehody.

Střet osobních vozů na přivaděči u Makra

     Těsně před polednem pak došlo na vjezdu do Plzně ve směru od Domažlic ke střetu dvou vozidel Škoda Octavia. Podle informací z místa měl řidič stříbrného vozu prudce zpomalit kvůli překážce na vozovce a řidič bílého vozu za ním již nestačil dobrzdit a narazil do zadní části brzdícího vozu. Ten byl nárazem odmrštěn na středová svodidla a otočil se proti směru jízdy.
     Nehoda zablokovala levý a připojovací pruh přivaděči a protože došlo ke zranění řidiče stříbrného vozu, na místo musely vyjet všechny záchranné složky.

     Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali a po ošetření do nemocnice transportovali zraněného muže. Policisté u obou řidičů vyloučili požití alkoholu dechovými zkouškami a okolnostmi nehody se dále zabývají.

     Místo je s opatrností průjezdné jedním pruhem.

Aktualizujeme:

     Podle mluvčí policie k nehodě došlo tak, že z přívěsného vozíku připojeného za osobním vozidlem jedoucím v protisměru se uvolnily polystyrénové desky, z nichž některé přeletěly do protisměru. Letících desek se zde lekl řidič vozu Škoda Octavia, prudce zabrzdil, na což již ale nestačil zareagovat za ním jedoucí řidič jedoucí taktéž ve vozu Škoda Octavia, který nedodržel bezpečnou vzdálenost a tak došlo ke střetu.


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.