Foto

Nepřipoutaný spolujezdec vyletěl z kutálejícího se auta

Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, jednoho musel do nemocnice transportovat vrtulník

pátek 17. září 09:38 , aktualizace 09:38

Dálnice Doprava Nehody

Partner článku – Klimahome

     Včera před sedmou hodinou ráno došlo k velmi vážné dopravní nehodě na 144 kilometru dálnice D6, tedy zhruba na úrovni Sokolova. Srazila se zde dodávka s osobním autem, který po střetu sjel z vozovky, prorazil plot a přetočil se na střechu. Vzhledem k tomu, že z místa bylo hlášeno zranění několika osob, vyjely k nehodě všechny záchranné složky, včetně vrtulníku LZS, který vzlétl z Líní. 

     Na místě bylo zjištěno, že jsou zraněni čtyři lidé. Nejhůře dopadl třicetiletý spolujezdec z osobního auta, který byl při nárazu doslova katapultován z vozu. Podle policie tento muž seděl nepřipoutaný na zadním sedadle. Mimo jiné utrpěl zlomeniny ruky a nohy, vzniklo i podezření na poškození páteře.

      Hasiči zajistili hasiči místo nehody i prostor pro přistání záchranářského vrtulníku a provedli protipožární opatření. Muže, který vyletěl z vozu, museli do nemocnice transportovat letecky, pětatřicetiletá řidička, devětatřicetiletý řidič osobního vozidla Opel i jeho osmapadesátiletý spolujezdec utrpěli naštěstí jen lehká zranění. Dálnice ve směru na Cheb byla uzavřena téměř celé dopoledne a policisté odkláněli řidiče přes Sokolov. 
      Podle tiskového mluvčího policie došlo k nehodě tak, že pětatřicetiletá řidička osobního vozidla Renault jedoucí ve směru ze Sokolova na Cheb zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy mokré silnici a v pravotočivé zatáčce uvedla vozidlo do smyku. Následně měla přední částí automobilu narazit do pravé zadní části vozidla Opel, které jelo ve stejném směru. Opel byl po nárazu odražen do středových svodidel, Renault byl po střetu odražen mimo silnici, kde narazil do odvodňovacího příkopu, poté se několikrát převrátil kolem své osy, poničil oplocení a nakonec skončil na střeše.
     "Oba řidiči se následně podrobili orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která u obou vyšla s negativním výsledkem. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku 170 tisíc korun," doplnil tiskový mluvčí policie s tím, že přesná příčina a okolnosti této dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Foto HZS

 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.