Foto

Nehoda s rozsáhlým únikem nafty zcela uzavřela dálnici

Kamion se při nehodě na dálnici D5 obrátil do protisměru

pondělí 20. června 13:16 , aktualizace 13:20

Dálnice Doprava Nehody

Partner článku – T2 Reality

     V sobotu 18. června před jednou hodinou odpoledne došlo na 131. kilometru dálnice D5 ve směru z Rozvadova na Plzeň nedaleko Ostrova na Tachovsku k dopravní nehodě kamionu, která na několik hodin uzavřela dálnici.
     "Pětašedesátiletý muž řídil nákladní soupravu tvořenou tahačem Volvo s návěsem Schwarzmüller po dálnici D5. V prostoru 131. kilometru ve směru na Prahu jel v levém jízdním pruhu z důvodu předjíždění pomaleji jedoucí nákladní soupravy jedoucí v pravém jízdním pruhu, přitom nepřizpůsobil rychlost jízdy a vyjel vlevo do travnatého středového pásu, kde se levou částí střetl se středovým dvojitým kovovým svodidlem," popsala nám nehodu tisková mluvčí policie.
      Po tomto střetu se nákladní souprava otočila o 180 stupňů a zadní částí návěsu znovu narazila do svodidel, tentokrát na okraji dálnice, a poté zůstala stát v levém jízdním pruhu otočená do protisměru.

      Při dopravní nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob, na místo ale kvůli rozsáhlému úniku nafty museli vyjet hasiči. Ti zajistili místo události a zlikvidovali unikající naftu pomocí sorbentu. 
      Po dobu zásahu byl provoz v dotčeném úseku dálnice zastaven a byla stanovena objízdná trasa.
      "Škoda na nákladní soupravě vyčíslena na 1 400 000 korun. Policisté u řidiče vyloučili požití alkoholu provedenou dechovou zkouškou a nehodou se dále zabývají," doplnila mluvčí policie.

Foto: HZS, PČR

 


T2 Reality

Jsme plzeňská realitní kancelář zabývající se prodejem, pronájmem a správou nemovitostí. Našim klientům můžeme nabídnout širokou škálu služeb, mimo jiné třeba designerské služby nebo home staging.