Foto

Cyklista prý simuluje! - získali jsme vyjádření řidiče

Ranní konflikt v centru Plzně rozplétají policisté, cyklista skončil v nemocnici.

1. srpna 2019 12:48 , aktualizace 12:48

Cyklista Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Rozplétání nepříliš jednoduchého případu čeká plzeňské policisty v rámci řešení údajné dopravní nehody, při které měl dnes před osmou hodinou ráno osobní automobil Jeep srazit cyklistu v Sedláčkově ulici v Plzni.
     Na místě se skutečně nacházel zraněný cyklista, ale ukázalo se, že řešení celé situace bude složitější.  Jak řidič, tak cyklista totiž uvedli zcela protichůdné verze příběhu. Jediné na čem se shodli bylo, že cyklista jel Sedláčkovo ulicí po chodníku směrem k Prešovské ulici a řidič vozu Jeep, který jel opačným směrem odbočoval vlevo do průjezdu domu.
     Zde se ale obě verze začínají lišit.
     Řidič vozu tvrdí, že cyklista kolem zavadil o přední část Jeepu, následně se při další jízdě zapotácel a upadl na chodník.
     Cyklista ale tvrdí, že se vozu ani nedotkl, řidič ho začal pěšky pronásledovat a z kola ho srazil.
     Jisté v tuto chvíli je, že cyklista skončil v péči záchranářů a byl transportován do nemocnice. "Muže ročník 1956 transportujeme se středně těžkým zraněním do Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli záchranáři.
     Policisty tedy nyní čeká nelehký úkol určit přesný průběh a příčinu události. 
     "Policisté v současné chvíli šetří okolnosti a zjišťuji jak se celá událost stala," řekla nám tisková mluvčí policie.

AKTUALIZACE:

     Podařilo se nám získat přímo vyjádření řidiče vozu z tohoto silně sledovaného případu:
     "Zajížděl jsem do průjezdu a viděl cyklistu, jak jede jednosměrkou v protisměru. Když mě viděl, přejel na chodník a když jsem zastavil v půlce chodníku, chtěl projet před mým autem a přitom do něho narazil.
     Vyměnili jsme si názory a já se chtěl podívat, co se stalo. Když jsem otevřel dveře auta, tak chtěl cyklista ujet. Rozběhl jsem se za ním, chtěl ho zastavit, ale on sám upadl.
     Zvedl se, tvrdil, že mu nic není a chodil kolem kola. Já jsem ho pro jistotu vyfotil a šel zaparkovat auto. Když jsem, ale viděl sanitku, vrátil jsem se,"
napsal nám řidič Jeepu.
     Fotografii cyklisty po pádu připojujeme. 


 


     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.