Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Nehoda policejního vozu v Železniční ulici

V noci na dnešek došlo v Plzni ke třem vážným dopravním nehodám a jedné z nich se bohužel nevyhnuli ani policisté

23. prosince 2023 13:30 , aktualizace 18:22

Nehody

Partner článku – Ski klinovec


       V noci na dnešek došlo v Plzni ke třem vážným dopravním nehodám a jedné z nich se bohužel nevyhnuli ani policisté.

     Necelou hodinu po půlnoci mířili policisté k nahlášenému případu, takže jeli se zapnutými majáky. Bohužel v Železniční ulici dostalo jejich vozidlo zřejmě smyk, vyjelo z vozovky, narazilo do stromu a betonové zdi.

      Z místa bylo hlášeno zranění obou policistů, kteří ve voze jeli, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky. 

      Hasiči zajistili prostor nehody, poskytli součinnost záchranářům a provedli protipožární opatření. Záchranáři si do péče převzali dva zraněné policisty narozené v letech 2001 a 1992, a transportovali je na Akutní zónu Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín.

     "Policista jel se služebním vozidlem Škoda Octavia ve směru jízdy od Koterovské k ulici U Prazdroje. Podle dosud zjištěných informací vyjel v Železniční ulici z dosud nezjištěných příčin mimo komunikaci, kde s vozem narazil do pevné překážky. Policista, který vozidlo řídil, byl podroben dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která byla s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě se zranili dva policisté a její příčina i veškeré okolnosti jsou předmětem dalšího šetření,“ uvedla nám mluvčí policie a potvrdila, že policisté plnili služební povinnosti a jeli se zapnutými výstražnými světly.


Stejnou noc došlo v Plzni i k těmto dopravním nehodám:

Nehoda na křižovatce ulic Studentská x Plaská

     V noci na dnešek těsně před jednou hodinou došlo v Plzni na křižovatce ulic Studentská x Plaská k další vážné dopravní nehodě, během které se střetla dodávka s osobním vozem. Dodávka po střetu vyjela z vozovky a po travnaté ploše ujela ještě několik desítek metrů.

     Z místa bylo hlášeno jednak zranění asi dvou osob a také, že v dodávce cestovalo několik dětí, takže k této nehodě vyjely všechny záchranné složky. 

     Hasiči zajistili prostor nehody, poskytli první pomoc zraněným, provedli protipožární opatření a také ulidňovali děti z dodávky, kterým darovali hračky dráčků Hasíků. Podle informací z místa se jednalo o ukrajinskou rodinu.

     Záchranáři si do péče převzali dva zraněné ve věku 40 a 27 let a transportovali je na Akutní zónu Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. Dle prvotních informací by ale naštěstí jejich ranění neměla být vážná. Jednalo se o řidiče Nissanu a spolujezdkyni z Mercedesu. 
     Záchranáři samozřejmě také zkontrolovali všechny děti, ale ty naštěstí vyvázly bez zranění. 

       „Řidič vozidla Mercedes narozený v roce 1994 jel po ulici Na Sudech směrem ke Studentské, kde podle dosud zjištěných informací nedal přednost vozidlu Nisan řidiče narozeného v roce 1983 jedoucímu z centra Plzně na Třemošnou. Provedené dechové zkoušky byly negativní,“ doplnila informace mluvčí policie s tím, že veškerými okolnostmi dopravní nehody se policisté nadále zabývají.


Nehoda u Borského parku

     Včera večer došlo v Plzni na křižovatce ulic U Borského parku x Klatovská ke střetu dodávky s osobním vozem. Vzhledem k tomu, že se nehoda obešla bez zranění, na místo vyjížděli pouze policisté a hasiči.

     Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a zlikvidovali únik provozních kapalin. Nehoda také zkomplikovala provoz autobusů městské hromadné dopravy.

     "Včerejšího dne po osmé hodině večer jel řidič vozidla VW Multivan narozený v roce 1980 ve směru jízdy z centra Plzně a při odbočování z Klatovské ulice do ulice U Borského parku nedal přednost protijedoucímu řidiči vozidla BMW narozenému v roce 1975 jedoucímu od Litic směrem do centra Plzně a došlo ke střetu obou vozidel," uvedla nám mluvčí policie s tím, že nehoda se obešla bez zranění a provedené dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní.


 
 


Ski klinovec

Největší lyžařsky propojený areál v ČR. Přes 31 km sjezdovek všech obtížností. 5 lanovek z toho 3 s oranžovou bublinou. Luxusní večerní lyžování na modré sjezdovce dlouhé 1,5km a s nejnovější lanovkou s vyhřívanými sedadly. Lyžařská škola s dětským parkem s posuvnými pásy v Jáchymově.