Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Řidič kamionu přiznal, že se před velmi vážnou nehodou nevěnoval řízení

Aktualizace článku: Kamion na D5 smetl auto a poté spadl na silnici vedoucí pod dálnicí

8. června 2023 13:31 , aktualizace 13:35

Dálnice Nehody


     Včera odpoledne jsme informovali o velmi vážné dopravní nehodě na dálnici D5, kdy kamion jedoucí od Rozvadova na Plzeň smetl auto a poté spadl na okraj silnice vedoucí pod dálnicí. Článek jsme ukončili sdělením, že okolnosti nehody šetří policie, a že jejich zprávu doplníme hned, jak bude k dispozici.

K objasnění příčin nehody velice pomohlo video našeho čtenáře     Verzi o prasklé pneumatice, která se včera objevila, spolehlivě vyvrátilo právě video kamionu pořízené naším čtenářem těsně před nehodou. Na něm je totiž jasně vidět, že kamion plynule přejíždí do odstavného pruhu, ačkoli řidič, pokud by se dostatečně věnoval řízení a sledování provozu, by musel vidět zde stojící odstavené vozidlo řádně označené šipkou silničářů.

     Policisté se případem samozřejmě zabývali a v průběhu dneška provedli v nemocnici výslech řidiče kamionu, který se podle našich informací přiznal, že se před nehodou nevěnoval řízení, protože se údajně pro něco sehnul pod přístrojovou desku. 
     "Z výsledků dosavadního šetření vyplývá, že se řidič narozený 1964 plně nevěnoval řízení, strhl řízení doprava a vjel do odvodňovacího žlábku, následkem čehož došlo k nárazu do vozidla v odstavném pruhu," uvedla nám dnes tisková mluvčí policie s tím, že věc bude vyřešena v příkazním řízení.


Původní článek

     Ve středu odpoledne po třetí hodině došlo na 108. kilometru dálnice D5, tedy na úrovni Stříbra, ve směru z Rozvadova na Plzeň k velmi vážné dopravní nehodě. Podle oznamovatele kamion nejprve smetl odstavené osobní auto, poté vyjel z dálnice a spadl na okraj silnice Kladruby - Ostrov u Stříbra vedoucí pod dálnicí.

     Na místo samozřejmě okamžitě vyjely všechny záchranné složky. "My jsme po prvotním ošetření předali zraněného řidiče nákladního auta záchranářům. Dále jsme zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a vzhledem k tomu, že docházelo k úniku paliva z kamionu, zahájili jsme jeho zachytávání. Osobní vozidlo jsme pak ještě zajistili navijákem, aby nedošlo k jeho sjetí ze srázu," uvedli nám hasiči.

     Záchranáři si převzali řidiče kamionu narozeného v roce 1964 a se středně těžkými zraněními ho transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín.

     Podle jedné z verzí mělo kamionu těsně před nehodou prasknout kolo, tuto informaci však zatím nikdo oficiálně nepotvrdil. Okolnosti nehody šetří policie, jejich zprávu doplníme hned, jak bude k dispozici.

     Silnice 203/II, která vede po dálnicí, je zcela uzavřena, dálnice je průjezdná jedním pruhem a tvoří se zde dlouhé kolony. 


 


 


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.