Foto

U hromadné dopravní nehody přistával vrtulník LZS

Pravděpodobného viníka nehody, který postupně naboural kamion i dvě dodávky, museli z vraku vyprostit hasiči

16. května 2022 13:18 , aktualizace 13:29

Záchranáři Doprava Nehody

     K velice vážné hromadné dopravní nehodě došlo včera po půl deváté večer na silnici 22 mezi Hradešicemi a Nalžovy na Klatovsku.
     Podle prvotních informací z místa zde došlo ke střetu kamionu s prázdným cisternovým návěsem a tří dodávek, k nehodě proto vyrazily všechny záchranné složky a povolán byl i vrtulník LZS.

     Hasiči museli z jedné z dodávek vyprostit velice vážně zraněného a zaklíněného řidiče, dále zajišťovali místo události, provedli protipožární opatření a likvidovali únik provozních kapalin. "Vyproštěný muž byl ve velmi vážném stavu předán záchranářům, kteří ho leteckou cestou transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín. Řidič kamionu narozený v roce 1993 utrpěl lehčí zranění, se kterým byl transportován do Klatovské nemocnice," uvedli nám záchranáři.

     Jak k nehodě došlo, popsala tisková mluvčí policie: "Sedmatřicetiletý muž pobývající na Klatovsku jel s vozidlem Mercedes Benz Vito po komunikaci I/22 ve směru od Nalžovských Hor na Hradešice a na přímém úseku komunikace z nezjištěných příčin vjel do protisměru, kde došlo ke střetu levé přední částí jeho vozu s levou přední částí protijedoucího nákladního vozidla značky Renault T s připojeným návěsem, které po nárazu vyjelo vlevo mimo silnici, kde čelně narazilo do vzrostlého stromu.
     Po střetu se vozidlo Mercedes roztočilo na komunikaci a došlo ke střetu jeho přední části s levým bokem protijedoucího vozidla Peugeot Boxer, které se následně převrátilo na pravý bok a jeho zadní část poškodila oplocení nemovitosti.
     Následně se vozidlo Mercedes přetočilo do protisměru, kde došlo ke střetu jeho zadní části s přední částí protijedoucího vozidla Renault Master, jehož řidič před střetem zastavil u okraje komunikace."

     Vážné zranění při nehodě utrpěl právě řidič Mercedesu, který dle všeho nehodu způsobil. Byl vyžádán odběr krve, protože vzhledem k rozsahu jeho zranění nemohla být na místě provedena dechová zkouška. Ostatní řidiči se podrobili dechovým zkouškám, které byly s negativními výsledky. "Odhadnutá hmotná škoda činí 1 800 000 Kč," doplnila nám ještě mluvčí policie.

     Silnice byla kvůli probíhajícímu zásahu a následnému vyprošťování vozidel uzavřena, vyprošťovací práce na místě trvaly do ranních hodin, hasiči museli mimo jiného i přečerpat naftu z nádrží kamionu a odstranit strom, který kamion přerazil. 
     Policie dále šetří příčinu a okolnosti dopravní nehody.

Foto HZS

T2 Reality

Jsme plzeňská realitní kancelář zabývající se prodejem, pronájmem a správou nemovitostí. Našim klientům můžeme nabídnout širokou škálu služeb, mimo jiné třeba designerské služby nebo home staging.