Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Nehodu způsobil pod vlivem drog a se zákazem řízení

Řidič stavebního stroje si zadělal na pořádný problém

23. května 2022 13:40 , aktualizace 14:54

Drogy Nehody

     V sobotu 21. května v půl jedenácté dopoledne došlo v Cheznovicích, což je obec na Rokycansku nedaleko Mýta, k dopravní nehodě, při které řidič s pracovním strojem, takzvaným dumperem, narazil do zaparkované dodávky.
     "Třiatřicetiletý řidič s pracovním strojem Barford Terex bez přidělené registrační značky jel směrem na Kařez, na křižovatce při odbočování vlevo nejel dostatečně vpravo a po odbočení vjel do protisměru, kde se střetl se zaparkovaným vozidlem Ford Transit," popsala tisková mluvčí policie.

      Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob a mohlo by se tak zdát, že šlo o banalitu, řidič dumperu si totiž zadělal na pořádný problém. Ukázalo se totiž, že řídil nejen přes platný zákaz, ale také pod vlivem drog.
      "Požití alkoholických nápojů před jízdou policisté u řidiče vyloučili dechovou zkouškou, pozitivně však reagoval orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek ve slinách, a to na metamfetamin. Policisté na základě pozitivního výsledku řidiče zajistili a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Policisté navíc z dostupných evidencí zjistili, že muž má rozhodnutím Okresního soudu Plzeň - město uložen zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu třiceti měsíců do ledna 2024," uvedla mluvčí policie.
      Dopravní policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a případem se dále zabývají.

Foto ilustrační

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.