Foto

Opilí cizinci chtěli ujet od nehody

Jen pár set metrů od první nehody se s autem převrátili na střechu

2. května 2022 10:23 , aktualizace 11:46

Záchranáři Alkohol Cizinci Nehody

     Včera kolem páté hodiny odpoledne došlo u Záchlumí na Tachovsku k havárii osobního vozu, který se po vyjetí ze silnice převrátil na střechu. 

     K nehodě vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali dva muže. "Z místa události jsme transportovali dva muže s lehkými zraněními na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli nám záchranáři.

      Při šetření nehody policisté zjistili, že nejen, že byli oba muži, podle svědků z místa Ukrajinci, pod vlivem alkoholu, ale že havarovali během krátké chvíle již podruhé.

      "K první dopravní nehodě došlo asi 200 metrů před Záchlumím ve směru od Stříbra, kde při projetí zatáčky řidič nezvládl řidič řízení a havaroval s vozem mimo komunikaci," popsala tisková mluvčí policie s tím, že muži s vozem z místa první nehody odjeli a pokračovali v jízdě. "Po projetí Záchlumím odbočili na Cebiv, a přibližně 200 metrů za Záchlumím došlo k další nehodě. Dle prvotních informaci z místa se měl řidič po projetí pravotočivé zatáčky s vozem dostat do neřízeného smyku a havarovat mimo vozovku, kde se vůz převrátil na střechu," doplnila mluvčí policie.

       Policisté šetří veškeré okolnosti dopravní nehody a mimo jiné také zjišťují, který z mužů vůz řídil. "S největší pravděpodobnosti k oběma nehodám došlo vlivem nepřiměřené rychlosti a vlivem požitého alkoholu. Dechová zkouška byla u obou cizinců pozitivní, muž narozený v roce 2002 nadýchal 1,3 promile a muž narozený v roce 1996 přes 2 promile alkoholu," zakončila mluvčí policie.

Foto HZS

 
KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.