Foto

Nejdřív ho vybrzdil a pak ho ještě ohrožoval pistolí

Pachateli nyní hrozí až tři roky vězení

21. listopadu 2017 13:02 , aktualizace 18:07

Zbraně

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Tuto neděli došlo na silnici u Ostrova k naprosto nepochopitelné situaci, kdy jeden řidič druhého vybržďoval a pak na něj ještě vytáhl pistoli.

     Začátek konfliktu popsala mluvčí policie: "K tomuto konfliktu mělo dojít na odstavné ploše u silnice I/13 ve směru od Ostrova na obec Damice. Po předchozím konfliktu při předjíždění zde zastavil 44letý řidič se svým vozidlem a následně i 66letý řidič s nákladním vozidlem. Mladší muž měl přistoupit k řidiči nákladního vozidla a dotazovat se jej na jeho jednání na silnici," jenže situace na místě začala gradovat, když starší muž vytáhl pistoli: "66letý muž reagoval vytažením krátké střelné zbraně, natažením jejího závěru a za užití vulgárních nadávek s ní muži namířil do obličeje.  
     Mladší muž po zbrani sáhl a snažil se jí vychýlit dolů, což se mu podařilo, ale i přesto na něj řidič nákladního vozidla dál mířil, a to konkrétně na spodní část těla, přičemž stále vulgárně nadával,"
pokračovala mluvčí policie.

     Mladší muž naštěstí z obavy o svůj život a zdraví ustoupil, nasedl do svého vozidla a jel celou věc nahlásit na policii. Policisté na základě fotografií, které byly na místě pořízeny, muže vypátrali, i se střelnou zbraní, kterou měl poškozenému muži vyhrožovat.
     Bylo zjištěno, že se jedná o skutečnou střelnou zbraň, konkrétně Walther PP (Polizei Pistole) v ráži 7,65, což je delší klon známějšího modelu PPK (Polizei Pistole Kriminalmodell). V tomto případě jde o kopii zbraně pocházející z období druhé světové války, tato konkrétní byla vyrobena po válce jinou firmou.
     Muž byl držitelem zbrojního průkazu a tuto zbraň měl tedy v držení legálně.

     Za uvedené jednání policisté muži sdělili podezření ze spáchání přečinu Nebezpečné vyhrožování a v případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Foto: PČR

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.