"Rváči se rozprchli jako švábi" a "Zbil muže před dětmi"

Policie šetří dvě rvačky v Plzni a prosí svědky o pomoc při jejich objasnění

středa 15. května 11:02 , aktualizace 11:02

Napadení

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

Rváči se rozprchli jako švábi   

     Dva případy rvaček v Plzni v současné době šetří policie. K jedné hromadné rvačce došlo v neděli 12. května před desátou večer na kruhovém objezdu na Americké třídě. 
     "Rvali se tam jako koně, váleli se po silnici, podle všeho otec a syn, Romové, s tím, že se asi otec snažil zastavit syna. Jak se rvali, spadli přímo před trolejbus. V tu chvíli přiběhli další čtyři a pustili se do sebe všichni. Všiml jsem si, jak chtěl jeden praštit druhého na zemi, netrefil se a musel si o zem pořádně rozbít ruku," popsal nám přímý svědek.
     Na místo dorazilo několik hlídek strážníků i policistů, jejichž příjezd rvačku velmi rychle ukončil. 
     "Když přijela policie, bylo to jako když se rozsvítí švábům, rváči se rozprchli na všechny strany," doplnil ještě svědek.
     Podle tiskové mluvčí policie rvačka začala kvůli údajnému dluhu nedaleko, v Prokopově ulici, kde v rámci hádky došlo k rozbití skleněné výplně dveří domu.
     Policistům se podařilo rváče zajistit a případem se dále zabývají.

Zbil muže před dětmi

     K další rvačce, kterou se policisté v současné době zabývají, došlo již v sobotu 9. února krátce před čtvrtou hodinou odpoledne v Plzni na tramvajové zastávce Zoologická zahrada.
     Zde podle tiskové mluvčí policie byl muž v černobílé bundě napadán jiným mužem, který ho opakovaně na zemi bil pěstí do obličeje a kopal, v čemž mu nepřekážela ani přítomnost osmi cestujících a dvou dětí na zastávce.
     O chvíli později k agresorovi přišel druhý muž v hnědé bundě. Napadený se pokusil si sednout, ale agresor na něj chvíli gestikuloval a následně ho opět napadl. Druhý muž k tomu nečinně přihlížel.
     Útočník napadeného silou přitlačil k zábradlí a v brutálním napadení stále pokračoval. V tu chvíli se však napadenému podařilo využít chvilky nepozornosti agresora, přeskočil zábradlí a útočníkovi uprchl. Ten se následně i s přihlížejícím mužem, těsně před příjezdem hlídky městské policie, vydali směrem do centra. 

     Policistům se podařilo všechny účastníky rvačky ztotožnit a ustanovit, jejich výpovědi o tom, jak k roztržce došlo se však diametrálně rozházejí.

      Policie proto žádá všechny svědky výše uvedené události, kteří by mohli pomoci k jejímu objasnění, aby se dostavili na nejbližší služebnu městské policie či zavolali na linku 156. 

Foto: Ilustrační


     


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.